Szukamy taniego konta z darmowymi bankomatami

2014-08-26 09:33:12

Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce zapewnia obecnie coraz więcej banków, oferujących klientom rachunki osobiste. Na jakie konto bankowe warto postawić, aby cieszyć się z takiej możliwości?

Oferta kont osobistych jest w Polsce bardzo bogata. Wybranie najlepszego ROR-u, dostosowanego do naszych potrzeb wcale nie musi być jednak łatwym zadaniem. Często zwracamy uwagę na takie kwestie jak karty debetowe czy opłaty za przelewy, a umyka nam ważny element, jakim są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów. Wydaje się że ten parametr powinien stanowić priorytet dla konsumenta. Rzeczywiście tak jest, co dostrzegają same banki. Na rynku obecnie znajdziemy bogaty wybór właśnie takich kont z darmowymi wypłatami.

Jeśli jesteśmy klientem Banku BPH, to mamy to szczęście, że możemy wypłacać za darmo z wszystkich kont na terenie Polski. Ta opcja nie dotyczy tylko konta Dopasowanego. W przypadku DnB Nord Polska przywilejem darmowych wypłat z bankomatów mogą cieszyć się posiadacze pakietów Eksclusiv i Personale. Credit Agricole przygotował dla nas dwa konta, które zapewniają w pełni darmowe wypłaty z bankomatów. CitiHandlowy zapewnia darmowe wypłaty z wyjątkiem podstawowego konta CitiKonto.

Inne banki również mają w swoich ofertach darmowe wypłaty z bankomatów. Trzeba jednak pamiętać, że często taka opcja jest związana z jakimś innym dodatkowym wymaganiem. Dla przykładu Alior Bank pozwoli nam pobierać pieniądze za darmo na całym świecie, ale na nasze główne konto w tym banku musi wpływać co miesiąc wynagrodzenie. Bank Millenium z kolei nie pobiera opłat za wypłatę środków z bankomatów pod warunkiem, że na nasze konto co miesiąc trafi określona kwota. Jeśli chodzi o takie podmioty jak Bank BGŻ, BNP Paribas czy Pekao, to możemy liczyć na ograniczoną liczbę darmowych wypłat. Powyżej jej należy za wypłatę płacić prowizję.

Reasumując, polska oferta kont osobistych pokazuje, że darmowe bankomaty stają się coraz częściej ważnym elementem strategii zdobywania klientów przez bank. Banki bardzo dobrze rozumieją, jak ważne jest dla klientów wypłacanie gotówki z kont. To zaś sprawia, że starają się dostosować oferty ROR-ów do ich potrzeb.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam