Wybieramy wygodne konto dla małżeństwa

2014-08-11 17:01:30

Najwygodniejsze konto dla małżeństw, to takie które nie generuje kosztów, jednak warto także zwrócić na dodatkowe opcje.

Podstawą każdego małżeństwa musi być zaufanie. Jednym z poważniejszych kroków w życiu jest więc połączenie przychodów i wydatków na jednym koncie. Jak i gdzie otworzyć wspólne konto dla małżeństwa?

Sprawdź też: 6 mitów na temat kart zbliżeniowych

Wybór banku

Pierwszą decyzją przy wyborze odpowiedniego konta musi być oczywiście wybór banku. Przeważnie nowożeńcy posiadają dwa różne rachunki w dwóch różnych bankach, trzeba więc będzie zdecydować się na jeden z nich lub pójść na kompromis i znaleźć coś zupełnie nowego. Co oferuje rynek? Całą masę kont, które są lub mogą być bezpłatne po spełnieniu niewygórkowanych warunków. Comperia.pl podaje, że takie ROR-y oferują: Getin Online, ING Bank Śląski, BOŚ Bank, Volkswagen Bank, Bank Zachodni WBK, Meritum Bank, mBank, Raiffeisen Polbank, Nordea Bank, Bank BPH czy Deutsche Bank. Spektrum jest więc szerokie.

Którą ofertę wybrać?

W dobie, gdzie banki oferują tak wiele kont, trzeba sięgać dalej i wymagać więcej. Powstaje w tym miejscu pytanie – co można zyskać dokonując najlepszego wyboru? Otóż większość instytucji proponuje klientom różne programy rabatowe i lojalnościowe. Przykładowo, w przypadku konta 123. z oferty Banku Zachodniego WBK otrzymujemy zwrot części pieniędzy za opłacanie faktur za prąd, gaz i telewizję, Internet lub telefon. Maksymalnie do uzyskania jest 25 zł miesięcznie, a żeby konto było darmowe wystarczy miesięcznie zasilić je kwotą w wysokości 2 tys. zł. Nie jest to duży wymóg w kontekście konta wspólnego. Z kolei Getin Online oferuje możliwość otrzymania do 100 zł premii miesięcznie, jeśli klient aktywnie korzysta z konta. W tym wypadku także dwóm osobom łatwiej spełnić warunki potrzebne do realizacji celu.

Sprawdź też: Wspólne konto oszczędnościowe - w którym banku je założyć?

Czasy, kiedy banki masowo promowały się przez bonusy w postaci zwrotów za płatność kartą czy dokonywanie przelewów, niestety już minęły i tylko nieliczne z nich oferują wymierne korzyści. Coraz ważniejsza dla klientów staje się natomiast fachowość obsługi i dostęp do środków z różnych źródeł, np. przez telefon.

Co jest istotne?

Niestety żaden z banków nie wpadł jeszcze na promocję skierowaną typowo dla małżeństw. Tak czy inaczej, dla zainteresowanych w pierwszej kolejności powinno się liczyć tanie luba darmowe prowadzenie rachunku i możliwość dodatkowych rabatów lub bonusów.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam