Konto osobiste z ubezpieczeniem to dobry pomysł

2014-08-25 16:50:43

Ubezpieczenia do konta osobistego są coraz popularniejsze. Obecnie stały się wręcz standardem oferowanym przez banki w pakiecie z umową o ROR. Polisy te to produkty dostępne za darmo lub za niewielką opłatą. Czy rzeczywiście są korzystne?

Polisy dodawane do kredytów są różne, często całkowicie zbędne. Nie można tak jednak powiedzieć o wielorakich ubezpieczeniach oferowanych podczas zakładania kont osobistych. W ich ramach można otrzymać wsparcie techniczne, medyczne, przed kradzieżami, w podróży i wiele innych. Jeśli usługi są oferowane za darmo, szkoda z nich nie skorzystać.

Pomoc techniczna i medyczna

Większość banków oferuje tzw. assistance do konta, w ramach którego można uzyskać pomoc specjalisty przy usterkach hydraulicznych, elektrycznych i motoryzacyjnych. Dodatkowo kilka razy w roku można wykorzystać domową wizytę lekarską czy poradę prawną. Koszty takich usług ponosi ubezpieczyciel opłacony przez bank. Wszystko po to, by zyskać klientów. To jednak nie koniec. Za drobną opłatą warto wykupić możliwość skorzystania z samochodu zastępczego, transportu szpitalnego lub nawet opieki nad zwierzęciem w trakcie wakacji.

Na życie, zdrowie i w czasie podróży

Kolejnymi rodzajami produktów są ubezpieczenia chroniące życie, zdrowie i bezpieczeństwo klienta. Credit Agricole oferuje nawet ubezpieczenie na wypadek kradzieży kieszonkowych. Ochrona wszystkich aspektów życia stała się standardem, cena proponowana przez bank jest o wiele niższa niż w przypadku umów indywidualnych. Dzieje się tak, gdyż bank dostarcza wielkiej liczby klientów, dzięki czemu ubezpieczyciel może obniżyć koszty. Ponadto zakłada się, całkiem prawidłowo, że większość posiadaczy kont nigdy nie skorzysta z przysługujących im praw.

Posiadanie ubezpieczeń przy koncie osobistym jest dużą zaletą, zwłaszcza jeśli są darmowe. Nigdy nie wiadomo, co może się stać. Warto również o nich pamiętać i wykorzystywać je, jeśli tylko jest to możliwe. Pozwoli to zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Trzeba być jednak świadomym ograniczeń takich pakietów, bowiem reperowane samochody nie mogą być starsze niż 10 lat, a sprzęt RTV i AGD – 7 lat. Niektórzy ubezpieczyciele mogą nie pokrywać kosztów części zamiennych lub uiszczać je tylko do pewnej kwoty. Z usług lekarza czy prawnika można skorzystać ograniczoną liczbę razy w roku. Dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia.

Tomasz Słupczyński