Rok ważności konta - i wydajesz na telefon tyle co nic

2014-07-02 10:58:52

Oferty usług telefonii komórkowej na kartę od lat cieszyły się dużą popularnością, jednak posiadały jedną, istotną wadę – konieczność regularnych doładowań w celu zachowania aktywnego konta. Teraz to się zmienia. Można doładować raz, a konto mieć aktywne nawet przez rok.

Konieczność częstego doładowywania konta, z powodu posiadania oferty na kartę, była dość irytująca dla osób, które przecież chciały uniknąć podpisywania umowy z operatorem i regularnych wydatków na abonament. Wyjściem z tej sytuacji było zasilania konta wyższymi kwotami, które przedłużały okres ważności karty, jednak nie zawsze potrzebowaliśmy salda na koncie przekraczającego nawet 100 zł. Obecnie nie jest to już problemem, gdyż każdy operator działający w naszym kraju posiada ofertę, w ramach której nasze konto będzie ważne przez cały rok, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów.

Oferta ta najlepiej wypada w przypadku NJU Mobile, Plus i Play, gdzie w taryfach (odpowiednio): nju na kartę, Plus na Kartę Więcej przez ROK i Play na Kartę Rok Ważności Konta z usługi możemy korzystać w ramach doładowania nawet tak niską kwotą jak 5 zł. Usługę aktywujemy tylko w przypadku Plusa, gdzie konieczne jest wpisanie kodu o treści: *136*11*04#. W dwóch pozostałych przypadkach usługa jest włączana automatycznie w wybranej taryfie. Dodatkowo użytkownicy innych taryf Plusa na Kartę mają możliwość przedłużenia ważności konta na rok w cenie 10 zł. Do tego celu służy kod: *136*11*10#.

W przypadku Orange i taryf Orange One, Orange POP, Nowe Orange Go, Orange SMART na kartę oraz Orange Free na kartę istnieje możliwość płatnego lub bezpłatnego przedłużenia ważności konta. Wszystko zależy od naszego stażu w Orange. Jeśli jest on dłuższy niż 93 dni, aktywacja usługi jest bezpłatna. W innym przypadku jej koszt to 3 zł. W celu włączenia usługi musimy wysłać SMS-a o treści START pod numer 8002.

Klienci T-Mobile i taryf Happy, Nowy Tak Tak, Tak Tak HOT, Hot, a także taryfy Nowa Heyah i Taryfy Pakietowej w Heyah mogą skorzystać z oferty Rok Ważności Konta Po Każdej Rozmowie. Koszt usługi to 5 zł przez pierwsze 30 dni i 3 zł w każdym kolejnym miesiącu. Aktywacja oferty odbywa się między innymi. poprzez internetowy system obsługi na stronie operatora. W przypadku Taryfy Frii w T-Mobile po aktywacji usługi jej koszt wynosi 0 zł przez pierwsze 30 dni, a w kolejnych zapłacimy 3 zł/miesiąc.

Renata Grochowska