Doceń assistance do konta osobistego

2014-07-31 14:55:36

Praktycznie każdy bank oferuje darmowy pakiet assistance do konta osobistego, choć niewielu konsumentów z tej opcji korzysta. Dlaczego warto o nim pamiętać i co daje usługa assistance do ROR-u?

Assistance do konta osobistego nie jest już sprzedawane tylko prestiżowym i zamożnym klientom. Obecnie stało się pewnego rodzaju produktem podstawowym. W większości przypadków jest albo darmowe albo kosztuje kilka złotych miesięcznie. W ramach ubezpieczenia można liczyć na pomoc w przypadku awarii samochodów, urządzeń RTV i AGD, napraw usterek hydraulicznych i elektrycznych. Można również skorzystać z domowych wizyt lekarskich czy porad prawnych. Lista dostępnych usług jest naprawdę imponująca.

Zapomniany assistance

Najczęściej klient po prostu zapomina, że w ramach konta może skorzystać z pakietu. Może się również zdarzyć, że zamiast zadzwonić do ubezpieczyciela woli od razu powiadomić odpowiedni serwis. Powoduje to, że za wszystkie naprawy trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Jeśli bank oferuje nam usługę assistance do konta osobistego, warto z niej korzystać. Z początku jednak trzeba zaznajomić się z warunkami pakietu. Z reguły określona jest ilość możliwych interwencji w roku oraz sumaryczny koszt jednej wizyty specjalisty. W przypadku, gdy wartość naprawy przekroczy tę ustaloną przez ubezpieczyciela, trzeba będzie dołożyć brakującą sumę. Podobnie sprawa wygląda w przypadku zakupu części zamiennych potrzebnych do naprawy samochodu czy sprzętu AGD. Trzeba również mieć na uwadze wiek naprawianych sprzętów. Nikt nie pokryje naprawy trzydziestoletniego samochodu, nieważne w jak dobrym byłby stanie. Dla aut granica wynosi 10 lat, dla pozostałych urządzeń domowych – 7 lat.

Konto kontu nierówne

Każdy bank oferuje odrobinę inny assistance. Nawet w ramach jednej instytucji, ale różnych kont można zauważyć duże różnice. Oczywistym jest, że im bardziej prestiżowy status klienta i wykupione droższe usługi, tym lepszy pakiet assistance można otrzymać. W jego ramach można liczyć nawet na otrzymanie auta zastępczego w przypadku awarii samochodu klienta lub opiekę nad zwierzętami domowymi w przypadku jego hospitalizacji. Takie usługi nie zawsze muszą być darmowe, a możliwe, że trzeba zapłacić za nie niewielki miesięczny abonament.

Warto pamiętać o usługach tego typu, do których ma się prawo z racji posiadania konta osobistego lub karty kredytowej. Może być to niezwykle przydatne w nagłych przypadkach i wypadkach, które wymagają interwencji specjalistów. Zamiast płacić z własnej kieszeni, może lepiej oddać ten obowiązek ubezpieczycielowi.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam