Kupujemy Peugeota na kredyt

2014-08-21 13:53:50

Peugeot ze swoim modelem 308 został odznaczony jako samochód roku 2014. Ile kosztuje takie auto w kredycie i oferta którego banku jest najbardziej atrakcyjna?

Standardowy model Peugeot 308, w wersji Access ze skrzynią biegów posiadającą 5 przełożeń i silnikiem 1,6 HDi, kosztuje 70 700 zł. Nie jest to tanie auto, ale wiadomo, że za markę i certyfikat trzeba odpowiednio zapłacić. Tym, którzy chcą kupić ten samochód, ale nie posiadają odpowiedniej ilości gotówki, z pomocą przychodzą banki, które kuszą swoimi ofertami ze wszystkich witryn i billboardów.

Najniższa rata

Przykładowo, klienta interesuje trzyletni okres spłaty. Kredyt samochodowy z najniższą ratą oferuje Santander Consumer Bank. Wynosi ona 2 194 zł miesięcznie. Oprocentowanie rzeczywiste to 7,57 proc. Pobierana przez bank prowizja jest stosunkowo niewysoka i wynosi 2 proc. kwoty kredytu. Oferta tego banku jest atrakcyjna z tego względu, że dla wartości kredytów do 150 tys. zł stosuje się uproszczoną procedurę kredytową.

Nieco większą prowizję (wynoszącą 3 proc.) przy odrobinę wyższej racie miesięcznej (2 194 zł) oferuje mBank w kredycie samochodowym z ubezpieczeniem. Zachęcająca jest możliwość skorzystania z sześciomiesięcznej karencji w spłacie kapitału, jednak bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia, jeśli uzna, że zdolność kredytowa klienta jest zbyt niska.

Przez Internet

Dla osób, które nie lubią ruszać się z domu lub nie chcą przyczynić się do otrzymania premii przez panią z okienka, można polecić kredyty samochodowe zawierane przez Internet. Prowizja bankowa jest o wiele niższa, jednak całkowita kwota kredytu i oprocentowanie rzeczywiste wyższe. Najtańszą taką ofertę posiada również mBank. RRSO wynosi 7,8 proc., co daje ratę kredytu równą 2 200 zł. Niestety, skorzystać mogą wyłącznie klienci posiadający konta osobiste, trzeba by więc na szybko takowe założyć. Nie można wtedy również zapomnieć o kosztach utrzymania rachunków. W tej opcji także należy wykupić ubezpieczenie. Na korzyść działa fakt, że ponoć decyzję kredytową otrzymuje się w ciągu nawet 15 min od wysłania wniosku. Niestety, maksymalna kwota pożyczki wynosi tylko 150 tys. zł. Zakup droższych samochodów niestety już odpada.

Ofert dostępnych na rynku jest o wiele więcej. Choć są one realnie droższe, często zdarzają się promocje lub oferty bonusowe. Przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie wszystkich ofert, nie tylko dla Peugeota w kredycie.

Emilia Kasińska