BNP Paribas obniża marżę kredytów dla małych firm do 1,95 proc.

2014-08-25 12:58:25

Od lipca bieżącego roku małe firmy mogą liczyć na kredyt gotówkowy w banku BNP Paribas z obniżoną marżą. Ta może wynieść zaledwie 1,95 proc. wartości kredytu.

11 lipca 2014 roku bank BNP Paribas rozpoczął akcję promocyjną dotyczącą nowego kredytu gotówkowego dla małych firm, który będzie dostępny z niższą marżą, wynoszącą zaledwie 1,95 proc. Informacje o promocyjnym produkcie dla firm pojawiły się już w mediach i wielu największych miastach w kraju. Czy jest to kredyt godny uwagi?

Kredyt gotówkowy dla firm z obniżoną marżą to propozycja skierowana do właścicieli małych przedsiębiorstw i przedstawicieli wolnych zawodów, którzy chcą za sprawą wewnętrznego finansowania rozwinąć lub zabezpieczyć prowadzoną działalność gospodarczą. W przypadku firm bank wymaga od wnioskodawcy minimum 24-miesięcznego stażu na rynku, natomiast lekarze, architekci i inni, wykonujący wolny zawód, muszą posiadać 12-miesięczne doświadczenie na rynku. Jeśli spełnimy ten warunek, a także wykażemy się odpowiednią zdolnością kredytową, możemy liczyć na wsparcie w wysokości do 500 tysięcy złotych z zabezpieczeniem lub do 400 tysięcy zł bez zabezpieczenia. Nowa, obniżona marża wynosi w tym przypadku 1,95 proc. i jest dostępna dla kredytów w kwocie od 150 tysięcy zł.

Bank gwarantuje ponadto minimum formalności, co oznacza, że wniosek kredytowy zostanie rozpatrzony w ciągu 24 godzin, a w przypadku pozytywnej decyzji pieniądze trafią na rachunek firmy już po 48 godzinach. Co więcej, przedsiębiorca otrzyma od razu całą kwotę pożyczki, która będzie następnie spłacana w równych ratach, automatycznie z rachunku bieżącego. Oczywiście prowizja i odsetki będą w tym przypadku traktowane jako koszt uzyskania przychodu, a więc pozwolą na zmniejszenie podstawy opodatkowania.

Warto przy okazji zaznaczyć, że w ramach oferty standardowej Banku BNP Paribas klienci firmowi mogą liczyć na co prawda wyższe kwoty kredytów, jednak z marżą rozpoczynającą się od poziomu 4,5 proc. To sprawia, że promocja ma szansę zyskać naprawdę dużą popularność.

W ramach kredytu można skorzytać również z ubezpieczenia na życie i poważne zachorowanie, oferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A.

Tomasz Słupczyński