Promocja pożyczki hipotecznej w PKO BP przedłużona

2014-08-26 13:59:44

Osoby zainteresowane zaciągnięciem pożyczki hipotecznej, jeszcze do 30 września mogą skorzystać z promocyjnej oferty PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski oferuje swoim klientom promocyjną ofertę pożyczki hipotecznej z obniżoną marżą. Okres trwania promocji został przedłużony do 30 września, co oznacza, że klienci mają czas do tego dnia na złożenie wniosku kredytowego, a następnie 30 dni na zawarcie umowy w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej banku.

W ramach promocji można skorzystać z obniżonej o 0,4 p.p. marży, która zostanie odjęta od stawki wynegocjowanej z doradcą. Kolejną zaletą oferty jest możliwość obniżenia prowizji do zera, w wyniku skorzystania z 4-letniego ubezpieczenia od utraty pracy i hospitalizacji. Raz w roku klient otrzymuje też możliwość uzyskania jednomiesięcznych wakacji kredytowych.

Pożyczka hipoteczna PKO Banku Polskiego może być przeznaczona na dowolny cel i jest skierowana do wszystkich klientów indywidualnych, posiadających nieobciążoną nieruchomość i zdolność kredytową. Minimalna kwota pożyczki nie została określona, natomiast jej górna granica nie może być wyższa niż 60 proc. wartości nieruchomości, która jednocześnie będzie zabezpieczeniem dla banku. Środki uzyskane w ten sposób mogą być wypłacone jednorazowo lub w transzach. Okres spłaty zobowiązania można rozłożyć na maksymalnie 20 lat, przy czym do wyboru otrzymujemy raty równe lub malejące.

Główną zaletą pożyczek hipotecznych jest ich niskie oprocentowanie i wydłużony okres spłaty, co jest wynikiem zabezpieczenia hipotecznego na nieruchomości. Oferta taka jest więc zdecydowanie bardziej korzystniejsza (tańsza) od kredytu gotówkowego, a jednocześnie uzyskane środki mogą zostać rozdysponowane na dowolny cel. W przypadku PKO Banku Polskiego możliwość obniżenia marży i uniknięcia prowizji to doskonała szansa na obniżenie całkowitego kosztu pożyczki.

Warto przy tym zaznaczyć, że oprocentowanie kredytu jest ustalane indywidualnie w oddziale PKO BP i może być stałe lub zmienne. Rezygnacja z ubezpieczenia może skutkować koniecznością uiszczenia prowizji za udzielenie kredytu w wysokości do 3,5 proc. kwoty kredytu. Opłacie podlega również oszacowanie wartości nieruchomości, a koszt usługi to 200 zł.

Marzena Kazbieruk