Alior Bank najlepszym bankiem detalicznym w Europie

2014-07-23 11:40:18

Alior Bank jako pierwszy polski bank zdobył tytuł „Najlepszego europejskiego banku detalicznego 2014”.

2014 rok do niezwykle udanych może zaliczyć Alior Bank. Dokładnie 8 lipca tego roku ogłoszono bowiem listę zwycięzców 29. edycji międzynarodowego konkursu organizowanego przez „Retail Banker International” dla banków detalicznych. Po raz pierwszy w historii tytuł „Najlepszego europejskiego banku detalicznego” został przyznany polskiemu bankowi, a ściślej rzecz ujmując, właśnie Alior Bankowi. Warto przy okazji zaznaczyć, że w ścisłym gronie kandydatów Alior znalazł się już po raz drugi z rzędu. Jest to tym większe osiągnięcie, że wśród konkurentów należy wymienić  takich gigantów bankowości jak Santander, BBVA, czy Getin Noble Bank.

Konkurs „Retail Banker International” jest organizowany nieprzerwanie już od 29 lat. Jego laureatami są  banki wyróżniające się wynikami finansowymi i osiągnięciami biznesowymi. W przypadku Alior Banku doceniono przede wszystkim wysoką dynamikę wzrostu, ale też innowacyjność usług i produktów. Do mocnych punktów Alior Banku należy też współpraca z operatorem komórkowym T-Mobile działającym na rynkach międzynarodowych.

Co ciekawe, Alior Bank znalazł się także w gronie kandydatów do tytułu „Najlepszy bank detaliczny na świecie”. W tym przypadku konkurencję stanowiły hiszpański BBVA, Dubai Islamic Bank, Royal Bank of Canada i australijski Westpac. W całym konkursie uczestniczyło aż 188 banków, z których do finału dotarło 50 instytucji. Rywalizowały one w 15 kategoriach. W ubiegłym roku Alior Bank również znalazł się w gronie finalistów i zdobył główną nagrodę dla „Najlepszej strategii bankowości online”, a także wyróżnienie w kategorii „Najlepszy europejski bank detaliczny 2013”.

Poza prestiżową nagrodą „Retail Banker International” Alior Bank otrzymał w bieżącym roku także tytuł „Najlepszego banku w Polsce w 2014 r.” przyznawany przez „Global Finance”. Satysfakcja jest tym większa, że po raz pierwszy Polski bank na dobre zadomowił się w światowej czołówce banków i jest doceniany nie tylko przez klientów, ale też ekspertów z całego świata.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam