PKO BP prowadzi już 120 tysięcy kont dla dzieci poniżej 13. roku

2014-08-12 17:44:15

PKO BP może pochwalić się prowadzeniem 120 tys. rachunków dla dzieci poniżej 13 lat.

PKO BP, czyli lider polskiego sektora bankowości, pokazuje, że bardzo dobrze rozumie potrzeby swoich klientów, i nie mamy na myśli tylko osób dorosłych. Mowa tu o kontach dziecięcych PKO Junior. Oferta PKO Junior została zaprezentowana w ubiegłym roku. W jej skład wchodzi konto osobiste dla dorosłego, które może być wykorzystywane przez dziecko (oczywiście pod kontrolą rodzica) do wykonywania przelewów, zakładania wirtualnych skarbonek czy doładowywania telefonów. Konto może być obsługiwane z poziomu serwisu bankowości elektronicznej PKO Junior, który został zaprojektowany specjalnie tak, aby dzieciom było łatwo z niego korzystać.

Konto dla dziecka PKO Junior jest cały czas połączone z kontem jego opiekuna. Dorosły musi zaakceptować każdą operację wykonaną przez podopiecznego. Co ciekawe, konto wzbogacono w ostatnim czasie o opcję korzystania z kart przedpłaconych. Mają one formę klasycznej karty płatniczej, naklejki zbliżeniowej, filcowej żyrafy lub silikonowego breloka. Ta opcja sprawia, że najmłodsi mogą obyć się bez gotówki.

Obok kont bankowych dla najmłodszych PKO BP oferuje dodatkowe usługi skierowane do dzieci i młodzieży. Dba przy tym o ich edukację – w ostatnim czasie przygotował specjalną interaktywną grę "Przygody z Lokatką". Oprócz tego PKO BP prowadzi od kilku lat program Szkolnych Kas Oszczędności. Wymienione usługi sprawiły, że do tej pory przygodę z finansami i edukacją finansową rozpoczęło już 5 proc. dzieci poniżej 13 lat. Jest to bardzo pozytywny wynik, który świetnie świadczy o potrzebach rynku, a także wskazuje na wciąż duże możliwości jego rozwoju.

W ciągu ostatniego roku otworzono 120 tys. rachunków PKO Junior. Obecnie znajduje się na nich łącznie prawie 250 milionów złotych. Jak podkreśla dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim Michał Macierzyński, te wyniki pokazują, że rodzice i dzieci w Polsce czekali na produkt finansowy, zapewniający najmłodszym znakomity sposób na edukowanie się na polu finansów, bankowości i planowania osobistego budżetu. Prognozuje się przy tym, że w przyszłych latach jeszcze więcej dzieci zechce korzystać z możliwości, jakie daje im PKO Bank Polski.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam