E-kantory zyskują nową konkurencję: kantory społecznościowe

2014-08-13 16:41:21

Konsumenci mogą teraz skorzystać z nowej oferty wymiany walut, jaką przygotowały dla nich kantory społecznościowe.

Wymiana walut to ważny element wypadu za granicę. Zwykle pieniądze wymieniamy w kantorze niedaleko nas. Czasami decydujemy się na e-kantor, zachęcani tym, że może nam udać się kupić euro czy dolary taniej. Wymiana walut to jednak nie tylko kwestia związana z wojażami. Waluty są równie potrzebne w przypadku prowadzenia interesów za granicą. W takich sytuacjach kupującemu zależy na jak najkorzystniejszym kursie. Dzięki niemu można sporo zaoszczędzić.

Tutaj do gry wchodzi kantor społecznościowy, który staje się poważną konkurencją wobec e-kantorów. Kantor społecznościowy dostępny na platformie waluty.kokos.pl to miejsce, gdzie możemy bardzo tanio kupić pożądaną przez nas walutę. Platforma pobiera tylko 0,15 proc. prowizji od transakcji, co stanowi bardzo niski pułap. W jaki sposób możemy korzystać z kantoru społecznościowego waluty.kokos.pl ?

Pierwszy krok to oczywiście rejestracja na platformie. Jest ona bardzo prosta i wygodna, więc nie zajmie nam zbyt dużo czasu. Kolejny krok to wpłata waluty, którą chcemy wymienić. Jeżeli są to złotówki, to wpłata nie będzie nas nic kosztować. Należy pamiętać, aby wykonać ją przelewem standardowym. W przypadku obcych walut może ona również być darmowa wtedy, gdy posiadamy otwarte konto walutowe. Taką możliwość dają nam między innymi BZ WBK, Inteligo, PKO BP, Alior Bank i Pekao S.A.

Po wpłacie pieniądze znajdziemy albo w "Saldzie" albo w "Portmonetce". Będą się tam one znajdować aż do chwili, gdy oferta w serwisie zostanie zrealizowana. Po wszystkim należy wystawić ofertę kupna lub sprzedaży. Jako użytkownik możemy ustalić wszystkie szczegółowe warunki. Jeśli znajdzie się osoba zainteresowana naszą ofertą, to zostaniemy automatycznie z nią sparowani, a po tym będziemy mogli zrealizować transakcję.   

W chwili obecnej waluty.kokos.pl pozwalają na wymianę czterech walut: euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga oraz dolara. Maksymalnie możemy wpłacić lub wypłacić 50 tys. zł lub 20 tys. dolarów, euro, franków lub funtów.

Atrakcyjne możliwości finansowe oraz prostota działania sprawiają, że w najbliższym czasie kantory społecznościowe, takie jak waluty.kokos.pl, mogą zawojować polski rynek wymiany walut.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam