Top 5 najtańszych kredytów na 10 tys. zł - sierpień 2014

2014-08-20 15:17:06

Kredyty gotówkowe niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród klientów, przez co banki prześcigają się w oferowaniu im jak coraz bardziej kuszących propozycji. Sprawdzamy, na co mogą liczyć klienci w sierpniu w przypadku kredytów na 10 tys. zł.

Kredyt gotówkowy charakteryzuje się wprawdzie stosunkowo wysokimi kosztami, jednak zaciągany jest zwykle na kwoty, które nie powodują pojawienia się rat zaburzających miesięczne wydatki. Porównując sierpniowe oferty banków, postanowiliśmy więc wybrać kredyt w kwocie 10 tysięcy zł z okresem spłaty wynoszącym 5 lat.

Kredyt gotówkowy Raz Dwa w Banku Pocztowym

Ze wszystkich propozycji najkorzystniej wypada kredyt gotówkowy Raz Dwa w Banku Pocztowym. Choć jest on przeznaczony tylko dla pracowników wybranych zakładów pracy, to oferuje najniższe oprocentowanie rzeczywiste w wysokości 10,5 proc. (RRSO). Całkowity koszt tego kredytu zamyka się w kwocie 12 745 zł, a to sprawia, że nasza miesięczna rata nie przekroczy 212,42 zł. Dodatkowo kredytobiorca może skorzystać z możliwości wcześniejszej spłaty swojego zobowiązania, a także wykupić promocyjne ubezpieczenie NNW, kosztujące 0,25 proc. wartości kredytu.

Sprawdź też: Marża, prowizja, oprocentowanie - jak wybrać najlepszy kredyt?

Kredyt gotówkowy w BZ WBK dla nowych klientów

Drugą najatrakcyjniejszą ofertą jest kredyt gotówkowy BZ WBK dla nowych klientów. Jeśli spełniamy ten warunek i możemy pochwalić się doskonałą zdolnością i wiarygodnością kredytową, RRSO kredytu może wynieść nawet 10,6 proc. Ponadto możemy też liczyć na uzyskanie karencji w spłacie długu, sam kredyt otrzymamy bez zabezpieczeń. Jego całkowity koszt to 12 771 zł, a miesięczna rata - 212,85 zł.

Pożyczka gotówkowa w Banku Millennium

Trzecie miejsce to pożyczka gotówkowa Banku Millennium. Oprocentowanie rzeczywiste to w tym przypadku 11,67 proc, co daje całkowity koszt wynoszący 13 075 zł i raty w wysokości 217,91 zł. Kredyt dostępne jest w oddziale, ale też przez telefon lub Internet.

Mini Ratka w PKO Banku Polskim

Poza podium znalazła się Mini Ratka PKO Banku Polskiego z oprocentowaniem rzeczywistym 12,06 proc., kosztem całkowitym 13 165 zł i ratą w wysokości 219,42 zł. Warunki te dotyczą kredytu z zabezpieczeniem w postaci aktywów płynnych.

Sprawdź też: Raty malejące tańsze od równych. Nie przepłacaj za kredyt

Kredyt gotówkowy w Meritum Banku

Ostatnie miejsce zajął kredyt gotówkowy Meritum Banku, który jednak jest godny uwagi ze względu na akceptację przez bank różnych źródeł zatrudnienia i dochodu. Najlepsi klienci w ocenie banku mogą liczyć na RRSO wynoszące 12,74 proc., co przekłada się na całkowity koszt w kwocie13 355 zł i ratę - 222,58 zł.

Emilia Kasińska