Najtańszy kredyt gotówkowy na wyprawkę szkolną dla dziecka

2014-09-09 11:37:00

Początki edukacji szkolnej to dla dzieci wielkie wydarzenie, a dla rodziców niemały wydatek, który trzeba ponieść, aby skompletować wyprawkę szkolną. Niekiedy zakup niezbędnych artykułów trzeba sfinansować kredytem, ale gdzie szukać najtańszego kredytu gotówkowego na wyprawkę szkolną dla dziecka?

Według różnych opinii liczba rodziców biorących pożyczki na sfinansowanie zakupu wyprawki szkolnej rośnie z roku na rok, osiągając w ostatnim czasie już niemal 10%. Co zmusza rodziców do zadłużania się w celu sfinansowania początków edukacji swojego dziecka w bądź co bądź darmowej i publicznej szkole? Z pewnością podstawową rolę odgrywają dwa czynniki. Pierwszym jest brak zapobiegliwości i zgromadzenia odpowiednich kilkuset złotych oszczędności na ten cel. Drugim chyba ważniejszym czynnikiem są coraz wyższe koszty artykułów szkolnych oraz wymagania nauczycieli co do podstawowego wyposażenia ucznia.

Jeszcze kilka–kilkanaście lat temu standardem było przekazywanie używanych podręczników młodszym rocznikom za darmo lub za niewielką opłatą, która była zdecydowanie niższa niż koszt nowych podręczników. Do tego dochodzą zeszyty, inne przybory szkolne, które dokładają rodzicom kolejnych wydatków. Obecnie niemal co roku zmienia się program nauczania w niewielkim stopniu co zdaniem szkół i samych nauczycieli wymusza konieczność wprowadzania nowych podręczników, czego koszty ponoszą oczywiście rodzice, a najlepiej na tym wszystkim zarabiają wydawcy.

Decydując się na zaciągniecie kredytu gotówkowego na zakup wyprawki szkolnej dla dziecka, warto poświęcić nieco czasu na znalezienie najlepszej oferty. Obecnie najciekawsze oferty niewielkich pożyczek gotówkowych na okres do 12 miesięcy można znaleźć w Banku Pocztowym, Plus Banku oraz ING Banku Śląskim. W każdym z tych banków RRSO wyniesie nie więcej niż 15%, a w niektórych przypadkach może wynieść zaledwie nieco ponad 10%. Warto jednak przed skorzystaniem z oferty jednego z banków sprawdzić aktualne oferty na moment zaciągania pożyczki.

Ilona Maciejuk