PZU ubezpiecza sportowców

2014-07-22 14:20:49

Piłkarz, tenisista, narciarz i inne osoby uprawiające sport narażone są na ryzyko wypadku, dlatego powinny się ubezpieczać przez konsekwencjami tego typu nieszczęśliwych zdarzeń. Specjalną ofertę polis dla sportowców przygotowało m.in. PZU.

Największy polski ubezpieczyciel firma PZU ma w swojej ofercie polisę ubezpieczeniową PZU SPORT NNW. Polisa powstała z myślą o osobach uczestniczących w kulturze fizycznej. Tak ogólne określenie mieści w sobie zarówno osoby uprawiające sport zawodowo, jak i osoby, które robią to amatorsko. Co istotne, ubezpieczenie PZU SPORT mogą nabyć także osoby, które organizują wydarzenia sportowe lub ze względu na swoją funkcję lub stanowisko uczestniczą w kulturze fizycznej.

PZU SPORT oferuje bardzo elastyczne warunki dzięki, którym klient może dostosować polisę do własnych konkretnych potrzeb. Ustalić możemy wedle potrzeby i wymagań zakres ochrony, czas ochrony, świadczenia dodatkowe oraz wysokość sumy ubezpieczenia. Ubezpieczenie powstało z myślą o sytuacjach kryzysowych takich jak kontuzje. Środki z odszkodowania pomogą ubezpieczonemu uporać się z nimi i nie zostawią jego/jej samemu.

Przedmiot polisy PZU SPORT to trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków. W rachubę wchodzą tu uszkodzenia ciała, rozstrój zdrowia. Polisa obejmuje także wypadek śmierci ubezpieczonego. Zainteresowani tym rozwiązaniem mogą wybrać między pełnym i ograniczonym czasem ochrony. Pierwsza opcja to odpowiedzialność za wypadki, które przydarzą się nie tylko w trakcie uprawiania sportu, wykonywania czynności z nim związanych. Jeśli wybierzemy opcję drugą to polisa będzie nas chronić tylko wtedy kiedy wcześniej wymienione czynności wykonujemy.

Polisę możemy zawrzeć na trzy warianty. Różnią się one między sobą maksymalną wartością sumy ubezpieczenia a także zasadą odpowiedzialności. W każdym wariancie mamy te same świadczenia podstawowe. Umowa z rocznym okresem odpowiedzialności może zawierać tzw. świadczenie przejściowe oraz jednorazowe świadczenie z racji całkowitej utraty zdolności do uprawiania określonego sportu. Wysokość składki w przypadku tego ubezpieczenia obliczana jest na podstawie pięciu klas ryzyka. Takie zasady dotyczą osób uprawiających daną dyscyplinę sportu. Jeśli chodzi o osoby uczestniczące w kulturze fizycznej z racji stanowiska lub funkcji, to stosuje się zawsze drugą klasę ryzyka.

PZU SPORT NNW to wszechstronne ubezpieczenie oferujące elastyczną ochronę. Warto się nim zainteresować jeśli mamy wiele wspólnego ze sportem amatorskim lub zawodowym.

Emilia Kasińska