Polacy będą płacić kartą na targu?

2014-07-23 16:29:25

Karty płatnicze już dawno temu podbiły serca - czy raczej: portfele - konsumentów. Można nimi płacić niemal wszędzie. Możliwość płatności kartą być może zawita również do takich miejsc jak targi.

Do tej pory osoby prowadzące działalność gospodarczą mogły korzystać tylko i wyłącznie z modelu sprzedaży bezpośredniej. Oznaczało to przyjmowanie gotówki za określony produkt. Okazuje się, że dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu firmy SumUp płacenie gotówką na targach czy kiermaszach może niedługo odejść do lamusa.

Rozwiązaniem, jakie pozwoli przyjmować płatności kartami w takich sytuacjach, jest mobilny terminal PIN+ firmy SumUp. Pomysł SumUp wychodzi naprzeciw potrzebom nie tylko osobom, które sprzedają produkty na targach i oferują tam usługi. Może być także bardzo efektywnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą działalność dostawczą i producencką, dla projektantów różnych produktów czy dla usługodawców (fryzjerzy, trenerzy, lektorzy języków, lekarze). Można śmiało stwierdzić, że terminal PIN+ to produkt skierowany do praktycznie wszystkich polskich przedsiębiorców.

Dlaczego jest to rozwiązanie tak godne uwagi? Tradycyjne terminale nie odpowiadają potrzebom wolnych zawodów. Jeśli chcemy korzystać z tradycyjnego terminala, to trzeba liczyć się z długoterminowymi umowami i stałymi, wysokimi opłatami. To oczywiście oznacza dodatkowe obciążenie dla przedsiębiorcy. Jednocześnie brak możliwości realizacji płatności bezgotówkowych ogranicza liczbę potencjalnych klientów. Wyjściem z tej sytuacji jest terminal Chip&PIN o nazwie PIN+.

Przedsiębiorca zainteresowany tym rozwiązaniem ma pewność, że SumUp pokryje cały proces przetwarzania płatności. Firma gwarantuje w tej materii pełne bezpieczeństwo i całkowitą zgodność z rozwiązaniami i standardami rynkowymi. Z perspektywy klienta oczywiście najważniejsze są koszty. Tutaj SumUp również może zaproponować coś, czego nie ma konkurencja. Koszt terminalu to 295 zł brutto. Koszt realizacji jednej transakcji to zaś najniższa stawka na rynku, czyli 2,25 proc. Co istotne, jeśli w danym miesiącu nie zrealizowaliśmy żadnych transakcji bezgotówkowych, to automatycznie nie ponosimy żadnych kosztów.

Terminal PIN+ jest urządzeniem lekkim i wygodnym w obsłudze. Ładujemy go przy pomocy wymienialnych baterii. Akceptuje wszystkie popularniejsze karty debetowe i kredytowe takich firm jak MasterCard, Maestro, Visa czy V-PAY. Obsługa całego procesu płatności jest intuicyjna i nie sprawi problemu żadnemu przedsiębiorcy.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam