Bez dodatkowego ubezpieczenia piłkarz się nie obędzie

2014-07-28 18:28:22

Praca piłkarza to nie tylko spełnienie dziecięcych marzeń, ale również ryzyko nieustannego narażenia się na wiele kontuzji. Dlatego też warto się na takie sytuacje zabezpieczyć, wykupując odpowiednie ubezpieczenie.

Piłka nożna jest sportem kontaktowym. W efekcie na porządku dziennym są wszelkie maści kontuzje i stłuczenia. Jeśli kontuzja nie jest poważna, to nie ma większych obaw. Gorzej gdy taka kontuzja zastopuje karierę piłkarską. Właśnie po to, aby być zabezpieczonym na takie ewentualności warto pomyśleć o ubezpieczeniu.

Piłkarze mają najczęściej ubezpieczenie klubowe. Wydawać by się mogło, że taka polisa grupowa w zupełności wystarczy. W praktyce jednak może dawać niewystarczająco pomoc. W takiej sytuacji dobrze jest mieć w zanadrzu dodatkową ochronę, którą jest indywidualne ubezpieczenie NNW.

Jeśli szukamy pewnej i dobrze opracowanej polisy piłkarskiej, to dobrze jest się zwrócić do największego polskiego ubezpieczyciela firmy PZU. PZU proponuje piłkarzom polisę PZU SPORT – NNW. Ten rodzaj polisy skierowany jest do wszystkich osób uprawiających sport. NNW proponowane przez PZU jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż jest to bardzo elastyczna polisa. Możemy zdecydować samemu o czasie ochrony, wysokości sumy ubezpieczenia, zakresie ochrony, a także liczbie świadczeń dodatkowych.

Tego typu produkt obejmuje takie problemy jak trwały uszczerbek na zdrowiu, uszkodzenie ciała oraz śmierć ubezpieczonego. Piłkarz może wybrać dla siebiealbo wariant pełnego czasu ochrony, albo ograniczonego czasu ochrony. Pierwszy obejmuje także wypadki, które zdarzą się poza czasem w którym gramy w piłkę. Drugi wariant dotyczy tylko momentów kiedy w nią gramy np. mecze, treningi, sparingi.

Jeśli jesteśmy piłkarzem i podchodzimy do swojej kariery w poważny sposób to taka polisa jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. Zapewni nam rzeczywistą ochronę a jednocześnie pomoże poczuć się spokojniej. Piłka nożna to sport, który wymaga wielu inwestycji indywidualnych. Nie warto ryzykować tego, żeby jedna kontuzja sprawiła, że nic nam nie zostanie.

We współczesnym świecie ubezpieczenia dla piłkarzy to coś zupełnie naturalnego. FIFA wydała na nie ponad 100 milionów dolarów po to aby chronić piłkarzy w meczach reprezentacyjnych. Nieważne w której lidze gramy i w jakim momencie kariery jesteśmy, polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) na pewno będzie nam pomocna. Jej kupno to rozsądny krok.

Tomasz Słupczyński