Przekaż datek kartą dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

2014-07-18 15:46:40

Przekazanie datku za pomocą karty kredytowej to nowa forma pomocy Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce dostępna dla tych wszystkich, którzy chcieliby wspomóc dzieło pomocy opuszczonym i osieroconym dzieciom.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to międzynarodowa instytucja dobroczynna, działająca od połowy ubiegłego wieku. Obecnie jej aktywność obejmuje 132 kraje, w Polsce jest organizacją pożytku publicznego. Podstawą jej działalności jest niesienie pomocy dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej, i zapewnienie im opieki zastępczej między innymi w postaci tzw. „wiosek dziecięcych”, które stanowią bezpieczne miejsce wychowania, dorastania i edukacji dla osieroconych dzieci.

Klub Przyjaciół SOS

W Polsce od 2008 roku Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce prowadzi Klub Przyjaciół SOS, zrzeszający osoby, które zadeklarowały instytucji swoją pomoc finansową na kolejne lata. Długoterminowe deklaracje tego typu są gwarantem właściwego planowania budżetu i sprawnego rozdziału gromadzonych przez Klub środków. Minimalna asygnowana kwota, która pozwala na partycypowanie w tym przedsięwzięciu to 30 zł.

Dlaczego kartą?

Płatności dokonywane kartą stały się bardzo popularne i korzysta z nich coraz więcej osób w różnym wieku. Oczywiście taka prosta i wygodna forma płatnicza uzyskuje uznanie głównie u młodych ludzi, którzy kierują się najnowszymi trendami. Wprowadzenie możliwości zadeklarowania cyklicznej płatności kartą, wyraźnie rozszerza możliwości pozyskiwania nowych partycypantów Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Jak wesprzeć Stowarzyszenie?

Jedną z możliwości wsparcia Stowarzyszenia jest comiesięczny przelew lub stałe zlecenie, co dzięki karcie pozwala zrobić to o wiele prościej. Wprowadzenie danych karty do systemu powoduje pierwszą zadeklarowaną wcześniej wpłatę oraz rozpoczyna automatyczny cykl comiesięcznych wpłat. Takiej aktywacji można dokonać, odwiedzając stronę www.wioskisos.org i wpisując dane w zakładce „Wspieraj regularnie”. Każdy, kto zdecyduje się zostać darczyńcą, będzie otrzymywać aktualny biuletyn poświęcony całej akcji, a także imienne zaproszenie do odwiedzenia „wiosek”.

Niewątpliwie dla większości z darczyńców najważniejsza jest świadomość aktywnej i efektywnej pomocy dzieciom tak dotkliwie pokrzywdzonym przez los.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam