Licytacje.komornik.pl zdetronizują Gratka.pl czy Otodom.pl?

2014-07-14 12:34:32

Potentaci rynku ogłoszeń nieruchomości, tacy jak Gratka.pl czy Otodom.pl, mają godnego rywala, którym jest... komorniczy serwis aukcyjny. A to wszystko z powodu coraz większych problemów na rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Polski rynek internetowych ogłoszeń nieruchomościowych to pole, na którym prym wiodą takie serwisy jak Gratka.pl, Domiporta.pl czy Otodom.pl. Wydawać by się mogło, że te serwisy będą walczyć o palmę pierwszeństwa tylko ze sobą. Okazuje się jednak, że na horyzoncie pojawił się, co tu dużo kryć, niespodziewany rywal. Są nimi komornicze serwisy licytacyjne, a wśród nich lider - licytacje.komornik.pl. Dlaczego sytuacja przybrała tak niespodziewany obrót?

Sprawdź też: Kupowanie od komornika - wszystko, co trzeba o tym wiedzieć

Jak donoszą przedstawiciele polskiego rynku komorniczego, od samego początku spowolnienia gospodarczego w naszym kraju obserwuje się zwyżkę aktywności komorników. Jest to szczególnie widoczna tendencja na rynku mieszkaniowym. Powodem jest oczywiście kryzys, wzrost bezrobocia i pogarszające się społeczne warunki ekonomiczne. W efekcie coraz więcej Polaków nie radzi sobie ze spłatą kredytu hipotecznego. Problemy ze spłatą kończą się często na egzekucji komorniczej.

Wzrost egzekucji komorniczych związanych z nieruchomościami przekłada się z kolei na liczbę ogłoszeń na najpopularniejszym serwisie licytacyjnym w Polsce, czyli licytacje.komornik.pl. Najlepiej pokazują to dane statystyczne. W 2012 roku licytacji w serwisie był nieco ponad 14 tys. Już rok później ich liczba wzrosła do ponad 24 tys. Tegoroczne tempo wzrostu liczby obwieszczeń robi jeszcze większe wrażenie. Przez pierwsze 5 miesięcy b.r. w serwisie pojawiło się ponad 14 tys. zł. Jeśli to tempo zostanie utrzymane, to rok 2014 zostanie zamknięty wynikiem w okolicach 40 tys. licytacji.

Sprawdź też: Kupiłeś mieszkanie z lokatorem? Sprawdź, jak go eksmitować

Zdaniem Krajowej Rady Komorniczej najbliższe lata przyniosą kolejne wzrosty liczby licytacji. Skąd takie niewesołe przewidywania? Powód jest jeden: rosnąca liczba zajęć nieruchomości. Jednocześnie pojawia się coraz większe grono klientów zainteresowanych licytacjami domów i mieszkań. Są to najczęściej osoby, które szukają lokum dla siebie, a licytacje komornicze zapewniają im dostęp do ciekawych i tanich propozycji.

Jeżeli tak tendencja się utrzyma, to już wkrótce serwisy ogłoszeń nieruchomości będą mieć niespodziewanego rywala w postaci licytacje.komornik.pl.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam