Kredyt mieszkaniowy przeznaczysz nie tylko na mieszkanie

2014-08-01 12:20:50

Kredyty hipoteczne to jeden z najpopularniejszych sposobów na wymarzone mieszkanie. Wiele osób nie wie, że ten rodzaj zobowiązania można przeznaczyć jeszcze na inne cele niż zakup domu czy mieszkania.

Kredyty hipoteczne zwykle przeznaczane są na zakup domu lub mieszkania. Większość banków nie umożliwia wykorzystania części udostępnianej wnioskodawcom kwoty nawet na wyposażenie mieszkania w niezbędne sprzęty (meble, sprzęt RTV i AGD), w wyniku czego kredytobiorcy muszą posiadać ku temu niezbędny kapitał zgromadzony samodzielnie. Niektóre instytucje jednak nie tylko umożliwiają zakup wyposażenia za pieniądze pochodzące z kredytu hipotecznego, ale nawet udostępniają część kwoty na wydatki, które mogą być niezwiązane z zakupem nieruchomości. Jednym z takich banków jest Bank Zachodni WBK, który pozwala kredytobiorcom wykorzystać pożyczany kapitał m.in. na rozbudowę domu jednorodzinnego, a nawet adaptację pomieszczeń niemieszkalnych na mieszkalne.

Kredyt hipoteczny w Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK sygnuje swoją procedurę kredytową mianem szybkiej i prostej. Mimo wszystko każdy, kto miał do czynienia z kredytem hipotecznym, wie, że jest to proces żmudny i pochłaniający czas. Marża w BZ WBK zaczyna się od pułapu 1, 69 proc. Jej finalny poziom zależy od ostatecznej analizy zdolności kredytowej i faktu skorzystania z dodatkowych produktów finansowych banku (np. konta osobistego). Prowizja w ogóle nie jest naliczana w sytuacji, kiedy kredytobiorca zdecyduje się na pakiet ubezpieczeniowy. Maksymalny okres kredytowania to 30 lat, dopuszczalna waluta to złotówka lub euro.

Cel kredytu hipotecznego

W BZ WBK kredyt hipoteczny można przeznaczyć na zakup nieruchomości, ale nie tylko. Dodatkowo za środki pochodzące z kredytu można nabyć działkę budowlaną, wykonać remont lub modernizację nieruchomości. Ponadto kredyt hipoteczny można wykorzystać również na spłatę innych zobowiązań, analogicznych do wcześniejszych. Bank daje możliwość podniesienia ogólnej sumy kredytu hipotecznego przy zachowanym maksymalnym wskaźniku LTV.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam