Postaw na internetowy kantor walutowy

2014-07-14 12:05:40

Serwisy zajmujące się wymianą waluty online rosną w siłę. Kilka z nich ma na rynku internetowym naprawdę silną pozycję. Wymiana waluty przez Internet jest szybka, ale czy na pewno bezpieczna?

Rynek internetowy rozwija się bardzo dynamicznie. Jednakże genezą kantorów internetowych jest popularyzacja kredytów walutowych. Początkowo były one opłacalne, rata takiej pożyczki była o wiele niższa. Odkąd kursy walut zaczęły wyznaczać nowe szczyty, kredytobiorcy szybko zaczęli szukać korzystniejszej dla siebie alternatywy. Tym bardziej, że banki nie oferują preferencyjnych warunków w odniesieniu do wymiany waluty.

Jak wygląda wymiana waluty w Internecie?

Zasady korzystania z kantorów internetowych są bardzo proste. Wystarczy, że po zarejestrowaniu się na dany serwis klient wpłaci gotówkę, którą chce przewalutować. Następnym etapem jest wybór waluty, aby wymienić środki. Przewalutowaną kwotę kantor online przelewa na konto walutowe klienta. Trwa to maksymalnie do 3 godzin w sytuacji, kiedy klient i kantor mają rachunek bankowy w tej samej instytucji. Jeśli klient posiada konto w innym banku, zaś kantor w innym, operacja włącznie z przelewem sięga do 48 godzin.

Kantor online czy kantor stacjonarny?

Wymiana waluty w bankach to najmniej opłacalny pomysł. Pozostaje więc dylemat: kantor internetowy czy stacjonarny? Tutaj działają tzw. koszty własne obydwu kantorów. Kantor internetowy jest w stanie zaoferować korzystniejsze warunki chociażby z tego względu, że nie ponosi opłat takich jak wynajem lokalu. Różnice między kantorem internetowym a stacjonarnym to kilka procent, co w efekcie daje spore oszczędności. Wiele osób zastanawia się, czy kantory internetowe są bezpieczne. Otóż o własne bezpieczeństwo trzeba zadbać indywidualnie. Nie należy logować się i rejestrować na pierwszym lepszym e-kantorze. Warto zwracać uwagę na kantory online, które prowadzą ranking stron oraz te rekomendowane przez internautów.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam