Zgłaszamy szkodę z polisy OC sprawcy w Liberty Direct

2014-07-29 12:42:30

Kilka informacji o procedurach likwidacji szkody powstałej w wyniku zdarzenia komunikacyjnego, czyli zgłaszamy szkodę z polisy OC sprawcy do Liberty Direct.

Liberty Direct to obecnie jedno z większych towarzystw ubezpieczeniowych, oferujących swoje usługi osobom zmotoryzowanym. Jak każda tego rodzaju firma, posiada swoje procedury, których znajomość pozwala zaoszczędzić zbędny czas i nerwy klientom. Poniżej informujemy, w jaki sposób należy zgłosić szkodę z odpowiedzialności cywilnej sprawcy i w jakich sytuacjach jest to możliwe.

Kiedy i kto może zgłosić szkodę?

Zdarzenie drogowe, w którym uszkodzone zostały samochody, może być zgłoszone przez niemalże każdego pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim istotne, aby miało to miejsce nie dalej niż po trzech latach od zaistniałej sytuacji. Najlepiej, jeśli o zdarzaniu poinformuje poszkodowany właściciel pojazdu, w przeciwnym razie Liberty Direct zażąda odpowiedniego upoważnienia, które dodatkowo może wydłużyć czas całego procesu. Jak w przypadkach wielu firm, tak i tu o zaistniałej sytuacji można poinformować ubezpieczyciela na kilka sposobów. Najwygodniejszym jest rejestracja szkody telefonicznie, choć istnieje możliwość wysłania odpowiedniego zawiadomienia drogą elektroniczną bądź pocztową.

Dane niezbędne podczas zgłaszania szkody

Jeśli jesteśmy właścicielem poszkodowanego samochodu, możemy zgłosić zaistniałą sytuację w formie telefonicznej. Jest to właściwie najwygodniejszy sposób, z którego korzysta większość osób. Jakie informacje powinniśmy znać, aby móc spokojnie zarejestrować szkodę? Przede wszystkim zebrać dokładne dane sprawcy, a więc imię, nazwisko, numer rejestracyjny i markę auta, a także numer polisy w Liberty Direct. Dodatkowo niezbędne będzie dokładny opis zdarzenia oraz tzw. "Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym". Oczywiście, jeśli na miejscu wypadku była obecna jednostka policji, wówczas dobrze jest zebrać informację o siedzibie i numerze jednostki. Podając dane przez telefon, nie można zapomnieć o własnych informacjach, takich jak numer rejestracyjny oraz konto bankowe, niezbędne do wypłaty odszkodowania.

Aby przyspieszyć cały proces likwidacji szkody, dobrze jest współpracować z ubezpieczycielem i orientować się na bieżąco o przebiegu konkretnych działań. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące wymogów formalnych można uzyskać drogą telefoniczną, jak i zapoznać się z nimi na stronie internetowej ubezpieczyciela. W przypadku Liberty Direct osoba pokrzywdzona może śledzić wszystkie czynności wykonywane przez specjalistów dzięki specjalnemu programowi online. To wygoda i możliwość kontroli z dowolnego miejsca w Polsce.

Renata Grochowska