Odnawiamy polisę OC/AC w Liberty Direct

2014-08-15 12:07:56

Wielu klientów posiada stałe polisy OC i AC, które regularnie są odnawiane u tego samego ubezpieczyciela. W jaki sposób odnowić polisę OC/AC w Liberty Direct? Możliwości jest kilka.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe, oferujące ubezpieczenia obowiązkowe i dodatkowe dla kierowców, posiada odrębne oddzielne procedury, których przestrzeganie umożliwia swobodne odnowienie polis na kolejne okresy. W jaki sposób można tego dokonać?

Odnowienie polisy OC w Liberty Direct jest możliwe na kilka sposobów. Jednym z nich jest czekanie na kontakt z firmą, który zwykle ma miejsce na ok. dwa tygodnie przed wygaśnięciem ubezpieczenia. Wówczas to na adres e-mail bądź korespondencyjny ubezpieczonego zostaje wysłana informacja o zbliżającym się terminie końcowym oraz indywidualna, specjalnie przygotowywana oferta na kolejny rok. Jeżeli zaprezentowana opcja nam odpowiada, wówczas w naszej gestii pozostaje opłacenie wskazanej w piśmie składki na konkretny numer rachunku bankowego. W odpowiedzi, po zaksięgowaniu właściwej kwoty Liberty Direct prześlę odnowioną polisę wraz z certyfikatem. Jeżeli zależy nam na czasie, możemy dokonać przedłużenia OC samodzielnie, na dwa różne sposoby. Jeżeli posiadamy aktywne konto na stronie ubezpieczyciela, wówczas w ciągu kilku chwil mamy możliwość odnowienia polisy OC. Cała procedura jest szczegółowo i czytelnie opisana. Jeśli wolimy kontakt bezpośredni, przedłużenie ubezpieczenia samochodowego możemy załatwić drogą telefoniczną. Wówczas musimy przygotować podstawowe informacje niezbędne do wyliczenia składki przez konsultanta.

A jak wygląda sytuacja w przypadku nieobowiązkowej polisy autocasco? Podobnie jak w sytuacji OC, na mniej więcej dwa tygodnie przed upływem terminu ważności polisy Liberty Direct zgłosi się do nas w celu zaprezentowania nowej oferty na kolejny rok. Jeśli wolimy mieć załatwioną tę sprawę wcześniej, wówczas na trzydzieści dni przed końcem polisy możemy ją samodzielnie przedłużyć. Procedura jest bardzo podobna do tej wymaganej przy OC. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Jak wiele firm, również Liberty Direct umożliwia różnorodne, dogodne formy płatności, wybrane przez indywidualnych klientów. Podstawowym jest oczywiście przelew standardowy, do którego ubezpieczyciel przesyła specjalnie wypełniony druk. Ponadto istnieje możliwość opłaty składki przelewem elektronicznym (za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego eCard), kartą kredytową bądź u listonosza w opcji "za pobraniem". W szczególnych, wcześniej ustalonych przypadkach taką opłatę można uiścić także poprzez kuriera, choć opcja ta wymaga dodatkowej dopłaty.

 

Tomasz Słupczyński