Przenieś zniżkę z polisy OC na AC

2014-07-31 13:29:17

AC wydaje się zbyt drogie? Jest na to sposób, a zależy od tego, czy do tej pory bezszkodowo jeździliśmy. Osoby posiadające polisę OC mogą skorzystać z opcji przeniesienia zniżki (o ile je posiadają) na ubezpieczenie AC.

Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem polisy autocasco (AC), to możemy skorzystać z wielu rozmaitych zniżek. Wśród nich znajduje się także możliwość przeniesienia zniżki z polisy OC. Na czym to polega?

Działanie tego rodzaju zniżki jest bardzo proste. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że tego rodzaju zniżki są coraz popularniejsze wśród ubezpieczycieli. Takich propozycji znajdziemy po prostu coraz więcej. Przeniesienie zniżki polega na tym, że możemy skorzystać z obniżenia ceny ubezpieczenia autocasco na takim samym poziomie jak w przypadku OC. Jaki jest warunek? Wystarczy po prostu kupić dwa ubezpieczenia w jednym towarzystwie i otrzymamy na oba typy polis taką samą zniżkę.

Trzeba jasno powiedzieć, że tego rodzaju udogodnienia są bardzo korzystnym dla klienta rozwiązaniem i rzeczywiście można na nich dużo zaoszczędzić. Jednocześnie z perspektywy zakładów ubezpieczeniowych pozwalają one znacznie zwiększyć sprzedaż.

Na możliwości przeniesienia zniżki z OC na AC nie kończy się jednak paleta zniżkowych propozycji proponowanych nam przez zakłady ubezpieczeniowe. Jeśli weźmiemy na przykład pod lupę ubezpieczenie autocasco, to okaże się, że możemy je dostać taniej, jeśli nasze auto jest określonej marki, jeżeli ma dodatkowe zabezpieczenia (nowoczesny alarm), a także jeśli do tej pory jeździliśmy bezszkodowo. W tym miejscu warto również wspomnieć o chyba najefektywniejszym sposobie zmniejszenia ceny ubezpieczenia komunikacyjnego, jakim jest po prostu zwiększenie udziału własnego w szkodzie.

Paleta zniżek obejmuje także takie sytuacje jak zawarcie umowy przez Internet, opłacenie składki przy pomocy karty kredytowej lub wniesienie opłaty jednorazowo.

Jak widać, propozycji zniżkowych jest całe multum i skorzystanie z nich pozwoli nam naprawdę obniżyć cenę naszej polisy. Samo przeniesienie zniżki z jednej polisy samochodowej na drugą wydaje się być zaś najbardziej korzystną opcją. Nie dość, że dostaniemy lepsze warunki, to jeszcze oba ważne świadczenia będziemy mieć w jednym zakładzie ubezpieczeniowym. Jest to pożądane i znacznie wygodniejsze niż polisy w różnych zakładach. Krótko mówiąc, warto skorzystać z tego rozwiązania już teraz.

Tomasz Słupczyński