Jak doładować karty prepaid Banku Pekao?

2014-07-16 14:01:40

Karty prepaid są doskonałym pomysłem na prezent, mogą posłużyć jako zabezpieczenie finansowe dziecka na wakacjach czy nawet pomóc w kontrolowaniu własnych finansów, byśmy nie wydawali więcej, niż zaplanujemy. By ułatwić korzystanie z tego rodzaju kart, podpowiadamy, w jaki sposób można je doładować na przykładzie oferty Banku Pekao.

Karta prepaid to nowy rodzaj elektronicznego instrumentu finansowego, służącego do przeprowadzania transakcji i płatności. Karty tego typu nie wymagają od właściciela podpisywania dodatkowej umowy, ani tym bardziej posiadania rachunku osobistego w banku. Karta prepaid posiada specjalny rachunek techniczny. To na nim znajdują się jednostki pieniądza elektronicznego. Posiadacz takiej karty właśnie z tych jednostek korzysta podczas realizacji transakcji.

Sprawdź też: Ile kosztuje karta prepaid w Banku Pekao?

Z powyższego opisu można łatwo wywnioskować, jakie są największe atuty kart prepaid. Przede wszystkim są to produkty łatwo dostępne. Można je uzyskać od ręki np. w każdym oddziale Banku Pekao - i to bez podpisywania umowy. Karty są bezpieczne i umożliwiają ich użytkownikom bieżące sprawdzanie sumy znajdującej się na rachunku technicznym. Co istotne, wysokość środków na karcie Banku Pekao możemy sprawdzać zarówno SMS-em, jak i w sieci, na infolinii czy w bankomatach Banku Pekao i sieci Euronet. Przy pomocy tego rodzaju instrumentu będziemy mogli realizować również płatności online. Bez żadnego problemu opłacimy zakupy w sklepie internetowym lub kupimy bilety lotnicze. Kluczowe w kontekście kart prepaid jest to, że dają nam one szybki dostęp do gotówki. Możemy z ich pomocą wypłacać pieniądze z bankomatów lub przy wykorzystaniu opcji cashback. Karty tego rodzaju dają też możliwość przeprowadzania transakcji zbliżeniowych do 50 zł bez podawania kodu PIN.

Sprawdź też: 6 mitów na temat kart zbliżeniowych

 W jaki sposób wrzucamy środki na rachunek techniczny prepaid? Czy jest to równie proste, jak sama konstrukcja tego instrumentu? Zaiste jest to bardzo wygodne i proste rozwiązanie. Umieszczenie pieniędzy na karcie polega po prostu na przelaniu odpowiedniej sumy z normalnego rachunku bankowego na rachunek techniczny karty prepaid . Po tym fakcie możemy już swobodnie korzystać z karty. Dodatkowo pieniądze możemy umieścić na koncie karty, wpłacając gotówkę w kasie Banku Pekao lub na poczcie. Pieniądze będziemy mogli wykorzystać najpóźniej w kolejnym dniu roboczym. Krótko mówiąc, doładowanie karty prepaid jest bardzo proste i nie wymaga od nas wcale dużo wysiłku.

Warto podkreślić, że karty prepaid Banku Pekao nie są spersonalizowane. W efekcie na karcie nie znajduje się ani imię, ani nazwisko jej użytkownika. Jest to instrument łatwy w obsłudze i w działaniu.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam