Jakie straty pokryje ubezpieczenie wyposażenia?

2014-08-26 09:15:29

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia mieszkania z dodatkowymi pakietami, takimi jak na przykład ubezpieczenie wyposażenia, warto sprawdzić, co będzie objęte polisą i jakie straty pokryje ubezpieczenie mienia, gdyby doszło do zdarzenia, w wyniku którego poniesiemy straty finansowe.

Obecnie ubezpieczenie mieszkania jest często wykupowane przez konsumentów, ponieważ każdy bank, udzielając kredytu na dom lub mieszkanie, wymaga ubezpieczenia nieruchomości będącej przedmiotem zabezpieczenia. Większość klientów decyduje się na zakup podstawowej polisy, unikając w ten sposób dodatkowych opcji, które generowałyby większe koszty. Istnieje jednak grupa klientów, którzy ze względu na posiadanie drogich nieruchomości wyposażonych w drogie sprzęty, decyduje się na rozszerzenie polisy o dodatkowe opcje.

Klient firmy ubezpieczeniowej może zdecydować się na zakup pakietu assistance w ramach ubezpieczenia mieszkania lub na ubezpieczenie wyposażenia nieruchomości. Na tą drugą możliwość decydują się bardziej zamożni klienci oraz osoby kupujące mieszkania lub inne nieruchomości w celach inwestycyjnych pod wynajem. Dzięki dodatkowej polisie, która jest relatywnie tania, mają zapewnione większe bezpieczeństwo i mogą z większym spokojem spoglądać w przyszłość bez obaw o swoją nieruchomość.

Ubezpieczenie wyposażenia może objąć niemal wszystko, co znajduje się wewnątrz domu lub mieszkania, w tym między innymi:

  • Podłogi, powłoki malarskie i inne elementy wyposażenia przytwierdzone na stałe od nieruchomości.
  • Ruchomości znajdujące się wewnątrz nieruchomości w tym meble, sprzęt RTV i AGD, odzież i inne.

Ubezpieczenie wyposażenia wnętrza obejmuje szkody powstałe w wyniku zdarzeń takich jak:

  • Pożary oraz eksplozje.
  • Uderzenie pioruna, ulewy, wichury, opadów gradu lub intensywnego śniegu.
  • Akty wandalizmu.
  • Włamania w wyniku, których doszło do rabunku ruchomości objętych ubezpieczeniem – ta opcja zazwyczaj wiąże się z koniecznością wniesienia dodatkowej opłaty i rozszerzenia polisy.

Choć na pierwszy rzut oka takie dodatkowe ubezpieczenie mienia znajdującego się w nieruchomości wydaje się zbędnym wydatkiem, to po analizie przypadków, które przydarzyły się wielu osobom, ubezpieczenie wyposażenia staje się koniecznością, a nie nadmiernym luksusem.

 

Ilona Maciejuk