Co daje Ubezpieczenie Murów w Liberty Direct?

2014-08-12 11:03:30

Ubezpieczenie Murów w Liberty Direct daje zainteresowanym dodatkową gwarancję w ramach ubezpieczenia mieszkaniowego. Zabezpiecza ono ewentualne roszczenia związane z koniecznością pokrycia wydatków będących wynikiem szkód powstałych nie na wyposażeniu mieszkania lub domu, ale na jego konstrukcji oraz większości elementów budowlanych związanych z nieruchomością. 

Ubezpieczenie Murów oferowane przez Liberty Direct to nie tylko ubezpieczenie głównej nieruchomości, jaką jest dom lub mieszkanie, ale również możliwość objęcia polisą pomieszczeń gospodarczych oraz garażu. Zwiększenie zakresu ochrony nie będzie wiązało się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat, ponieważ firma ubezpieczeniowa obejmie wymienione pomieszczenia gwarancjami w ramach ubezpieczenia nieruchomości głównej.

Ubezpieczenie murów obejmuje ochroną poniższe elementy konstrukcyjne nieruchomości:

  • Mury mieszkania, również w przypadku fragmentów wspólnych w ramach nieruchomości wielolokalowej.
  • Różnego rodzaju instalacje, w tym instalację elektryczną, kanalizacyjną, przeciwpożarową, klimatyzacyjną czy wentylacyjną.
  • Elementy na stałe przytwierdzone w obrębie nieruchomości, między innymi drzwi zewnętrzne i wenętrzne, okna, grzejniki, podłogi, podwieszane sufity i inne elementy.
  • Fundamenty budynku.
  • Elementy budynku znajdujące się na zewnątrz, na przykład parapety zewnętrzne i rynny.
  • Ściany zewnętrzne oraz dach.
  • W przypadku domów jednorodzinnych ubezpieczenie obejmuje również elementy techniczne zamontowane na stałe, takie jak: przyłącza mediów lub elementy instalacji wentylacyjnej, które znajdują się na zewnątrz budynku.

Jak widać, dodatkowy element ubezpieczenia mieszkaniowego, jakim jest Ubezpieczenie Murów, jest bardzo istotny, szczególnie jeśli chcemy mieć pewność, że wadliwe wykonanie lub awaria elementów konstrukcyjnych budynku nie będą niosły za sobą konieczności poniesienia znacznych wydatków.

Ubezpieczenie Murów warto rozważyć szczególnie, jeśli stosujemy rozwiązania, które zdefiniują nasz budynek jednorodzinny jako dom energooszczedny, ponieważ rozwiązania techniczne stosowane w budownictwie energooszczędnym są kosztowne. Ewentualne problemy z ich naprawą mogłyby oznaczać znaczne wydatki, gdybyśmy nie ubezpieczyli tych elementów budynku. 

Tomasz Słupczyński