Sposoby na zniżki w cenie autocasco

2014-08-13 17:12:14

Zniżki w cenie autocasco to dość często stosowane rozwiązanie przy ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Zakłady ubezpieczeniowe mają różne sposoby przyznawania zniżek przy zakupie ubezpieczenia autocasco. Systemy zniżek są opisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia i dlatego warto się z nimi zapoznać, zanim zdecydujemy się na którąś ofertę.

Choć różnice między polisami są niezbitym faktem, to trzeba powiedzieć jasno, iż jest kilka ogólnych zasad, które stanowią swoisty wyznacznik dla ubezpieczycieli starających się ustalić wysokość zniżki AC.

Wpływ na obniżenie naszej składki ubezpieczeniowej ma przede wszystkim bezszkodowa jazda. Jeśli mamy za sobą dobrą historię, to można otrzymać, w zależności od oferty, nawet 60 proc. zniżki. Kolejny czynnik brany pod uwagę to wiek kupującego polisę. Pierwsze zniżki można otrzymać już po ukończeniu 25 roku życia. Upusty mogą również zależeć od marki posiadanego samochodu, a także od dodatkowych zabezpieczeń auta. Mamy tu na myśli np. dodatkowy alarm. Ostatnim rozwiązaniem, które na pewno wpłynie na obniżenie składki naszej polisy autocasco jest zwiększenie udziału własnego w szkodzie. Zasada jest tutaj prosta: im większy udział własny, tym mniejszy koszt składki.

Na tym jednak nie koniec. Niektóre zakłady ubezpieczeń proponują swoim klientom również zniżki w przypadku, gdy wniosą oni opłatę jednorazowo, zawrą umowę przez Internet lub gdy opłacą składkę np. kartą kredytową.

Wyżej wymienione rabaty można zaliczyć do grona tzw. zniżek tradycyjnych. Oprócz nich mamy jednak także zniżki nowoczesne, którymi kuszą zakłady ubezpieczeń. Wśród nich można na przykład znaleźć:

  • zniżki dla rodziców dziecka,
  • zniżki na kupno ubezpieczenia na nowy pojazd,
  • zniżki dla przedłużających umowę,
  • zniżki dla osób, które przy wyliczaniu składki powołają się na numer znajomego posiadającego już polisę w zakładzie.

Dodatkowo, interesującym rozwiązaniem jest możliwość przenoszenia zniżek z OC na AC. Takie rabaty są możliwe do uzyskania, gdy kupujemy obie polisy jednocześnie.

Jak widać, możliwości i rozwiązania zniżkowe przy ubezpieczeniu autocasco są naprawdę liczne. Możemy śmiało z nich korzystać i przeglądając różne oferty na pewno uda nam się którąś z nich uzyskać.

Ilona Maciejuk