Kartą prepaid zarządzaj przez aplikację mobilną

2014-07-09 13:27:16

W Banku Pekao S.A. zarządzać kartą prepaid możemy już z poziomu własnego smartfona - wystarczy odpowiednia aplikacja mobilna.

Posiadacze urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe i smartfony, na pewno będą ucieszeni z faktu, że Bank Pekao S.A. przygotował dla nich bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie w zakresie zarządzania kartą kredytową. Nowością w procesie obsługi kart jest aplikacja mobilna Pekao Prepaid. Z jej pomocą będzie można dysponować rachunkiem karty prepaid Banku Pekao S.A. z poziomu naszego telefonu.

Aplikacja mobilna umożliwia całodobowe zarządzanie rachunkiem. W bezpieczny i prosty sposób użytkownik może sprawdzić stan dostępnych środków, listę operacji dokonywanych kartą, a także operacje, które oczekują na rozliczenie. Dodatkowo przed użytkownikami stoi możliwość zastrzeżenia karty przy pomocy aplikacji.

Propozycja Banku Pekao S.A. wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów lubujących się w nowinkach technologicznych. Smartfony i zaawansowane technologicznie telefony komórkowe stały się czymś powszednim. Dzięki nim jesteśmy bardziej efektywni i możemy wiele rzeczy robić szybciej. Aplikacja Pekao Prepaid wykorzystuje te wszystkie zalety, sprawiając, że nieważne, w jakim miejscu będziemy, będziemy mieć dostęp do kluczowych dla nas informacji.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z aplikacji nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo pieniędzy dostępnych w limicie karty. Pierwsze logowanie wymaga zeskanowania specjalnego kodu QR. Kod znajduje się na odwrocie naszej karty prepaid. Kolejny krok to wpisanie hasła startowego, które znajduje się w folderze karty. Pierwsze logowanie to także moment kiedy nadajemy indywidualny mPIN. To właśnie on będzie jedynym wymaganym hasłem przy kolejnych logowaniach.

Aby uzyskać informacje o naszej karcie prepaid, niezbędne jest zalogowanie się do systemu. Dla większego bezpieczeństwa na urządzeniu nie przechowuje się danych poufnych, takich jak hasło startowe, numer karty czy mPIN. Co więcej, nie ma możliwości zainstalowania aplikacji i jej przeniesienia na kartę SD.

Instalacja aplikacji w telefonie również nie sprawia wielu problemów. Wystarczy pobrać ją ze sklepu Google Play. Po naciśnięciu przycisku „Zainstaluj” instalacja rozpocznie się automatycznie. Po zakończeniu procesu będzie dostępna z poziomu głównego menu.

W tej chwili aplikacja Pekao Prepaid jest dostępna tylko dla użytkowników urządzeń z systemem Android, ale już wkrótce będą mogli z niej korzystać również posiadacze sprzętu z systemem iOS.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam