Ubezpiecz mieszkanie już od 80 zł rocznie

2014-07-08 09:30:21

Szukasz taniego ubezpieczenia domu lub mieszkania? Polisę mieszkaniową można nabyć można już za 80 zł rocznie.

Mieszkanie to ważny punkt naszego życia. Posiadanie własnego domu czy mieszkania daje poczucie stabilności i poczucie, że mamy swoje miejsce na ziemi. Mieszkanie staje się niejako osią naszej egzystencji, rozgrywają się w nim najważniejsze rodzinne wydarzenia. Z tego względu nabiera ono nie tylko wartości materialnej, ale także sentymentalnej.

Oczywiście niematerialnych wartości nie sposób ubezpieczyć. Inaczej wygląda sprawa z ubezpieczeniem wartości materialnych. Jeśli jesteśmy posiadaczami mieszkania, to koniecznością wydaje się kupno odpowiedniej polisy, która będzie je zabezpieczać. Przepisy prawne nie wymuszają na nas kupna ubezpieczenia, ale co tu dużo kryć - jest to rozsądne rozwiązanie w myśl zasady przezorny zawsze ubezpieczony.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie mieszkaniowe, to na rynku znajdziemy bardzo bogaty wybór propozycji. Dostępne tam oferty różnią się oczywiście od siebie cenami i zakresem ochrony. Jest to jednak pozytywny fakt, ponieważ pozwala klientom na dużą swobodę wyboru. Trzeba również pamiętać o tym, że ceny polis mieszkaniowych są często ustalane indywidualnie dla konkretnego klienta.

Jakie czynniki wpływają na ceny takich polis? Na szczęście istnieje możliwość określenia parametrów wpływających na koszt ochrony. Podstawowymi czterema parametrami są: lokalizacja, typ zabudowy, wiek budynku oraz dane dotyczące domowników. Lokalizacja ma wpływ na wartość ubezpieczenia w tym względzie, że ma ona znaczenie dla wartości samego mieszkania. Typ zabudowy wprowadza rozróżnienie w rodzajach nieruchomości na bloki, domy szeregowe, osiedla zamknięte i wiele innych. Dane na temat nas samych oraz wieku budynku również mają znaczenie – analogicznie do polis samochodowych.

Znając parametry dotyczące nieruchomości, na pewno będzie nam łatwiej sformułować swoje oczekiwania wobec określonej polisy. Jeśli chodzi zaś o ceny, to zaczynają się one już od 80 zł na rok (przykładem oferta Liberty Direct), więc koszt ochrony wydaje się dopasowany do kieszeni większości Polaków.

Tomasz Słupczyński