Gotówka czy karta - z czym jechać na wakacje?

2014-06-27 11:14:20

W podróż najlepiej zabrać ze sobą kilka środków płatności. W portfelu powinna więc być i gotówka, i karta płatnicza.

Osoby, które planują zagraniczny wypad wakacyjny, nie powinny ograniczać się do brania ze sobą tylko gotówki. Noszenie przy sobie zbyt dużej liczby banknotów z pewnością nie jest bezpieczne. Co więcej, zwraca na nas uwagę ludzi na ulicy, a tym samym sprawia, że czujemy się mniej bezpiecznie. Jeśli jedziemy na wycieczkę, dobrze jest mieć ze sobą dodatkowo kartę debetową lub kredytową.

Specjalne rozwiązania na wakacje przygotował PKO Bank Polski. Udostępnia klientom PKO Konto bez Granic wraz  możliwością korzystania z kart płatniczych wydanych do niego: karty debetowej PKO Ekspres i powiązanej karty kredytowej. Korzystając z tej opcji, konsumenci mają do dyspozycji prosty i szybki sposób realizowania płatności bezgotówkowych za granicą. Zestaw produktów pomyślanych pod kątem podróżowania daje spore możliwości. Trzeba jednak pamiętać, aby przed wyjazdem sprawdzić posiadane limity dzienne na rachunku. Lepiej wiedzieć to zawczasu, aby uniknąć niemiłego zaskoczenia. W przypadku karty PKO Ekspres limit dzienny jest jednak wysoki. Przy wypłacie gotówki wynosi 5000 zł, a przy transakcji bezgotówkowych i internetowych wynosi 10 tys. zł.

Dobrym pomysłem na podróż jest także Przejrzysta Karta Kredytowa. Pozwoli ona nam na wygodne zakupy z wykorzystaniem taniego kredytu. Jej wyróżnikiem jest bardzo jasny i klarowny sposób działania i rozliczania, dzięki czemu każdy bardzo szybko zorientuje się w jej działaniu i będzie mógł w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje.

Wybierając się za granicę, można również pomyśleć o założeniu rachunku walutowego w PKO Banku Polskim. Jeżeli jest to wypad do Unii Europejskiej, to najlepiej postawić na euro. Gdybyśmy się zaś wybierali do Stanów Zjednoczonych, to oczywiście dolar. PKO BP oferuje też dla swoich klientów konto walutowe w funtach brytyjskich. Co istotne, możemy wyrobić sobie do takiego konta kartę debetową. To maksymalnie ułatwi nam funkcjonowanie w obcym kraju.

Dużym ułatwieniem i oszczędnością dla klientów jest również to, że karta PKO Banku Polskiego posiada funkcję multiwalutowości. Przy pomocy takiej karty możemy realizować transakcje w różnych walutach (dolar, funt, euro). Każda z nich będzie realizowana z innego rachunku.

Reasumując, PKO Bank Polski oferuje szeroką paletę propozycji płatniczych na wakacje. Zostały one tak skonstruowane, aby maksymalnie ułatwić nam życie.

Ilona Maciejuk