Agito.pl rezygnuje z prowizji za płatności PayU

2014-07-08 17:21:34

Jeden z największych polskich sklepów internetowych, Agito.pl, podjął decyzję o rezygnacji z prowizji podczas dokonywania przez jego klientów płatności PayU.

Agito.pl to jeden z liderów wśród polskich sklepów internetowych. Znajdziemy w nim całe multum produktów z rozmaitych kategorii. Sklep cieszy się zasłużonych zaufaniem i zainteresowaniem klientów. Co interesujące, wraz z początkiem czerwca firma podjęła decyzję o zrezygnowaniu z opłat, które były do tej pory wykonywane przez system PayU. Ten krok stawia Agito.pl w gronie sklepów internetowych, które podjęły decyzję o takim właśnie rozwiązaniu.

PayU to bardzo popularny system płatności, który dzięki swojej efektywności z sukcesami zastępuje przelewy bankowe. Bardzo duża rzesza konsumentów korzysta z niego z racji tego, że system jest maksymalnie prosty w obsłudze. Nie dość, że automatycznie ze sklepu jesteśmy przenoszeni do systemu płatności w banku i w kilku krokach możemy zrealizować transakcje, to jeszcze są one księgowane w 15 minut po wykonaniu przez nas zlecenia. Taki szybki sposób działania ma niebagatelne znaczenie w przypadku robienia zakupów i oczekiwania na szybką wysyłkę. PayU to system płatności, który wykorzystuje w pełni bezpieczny protokół SSL EV. Przy jego pomocy możemy realizować płatności z aż 19 banków w Polsce. Takiej szybkości jak w przypadku PayU nie sposób uzyskać przy tradycyjnych przelewach, gdyż księgowanie tam odbywa się w sesjach.

Krok podjęty przez Agito.pl jest bardzo odważnym rozwiązaniem, ale uwagę zwrócić trzeba przede wszystkim na to, że klienci, którzy robią zakupy w sieci, oprócz bezpieczeństwa oczekują szybkości realizacji zamówienia. Rozumiejąc te oczekiwania, sklep ponosił będzie od czerwca koszty związane z prowizją za realizację transakcji i dzięki temu umożliwi swoim klientom jeszcze powszechniejsze korzystanie z tego bardzo łatwego rozwiązania, jakim jest system płatności PayU.

W tym miejscu trzeba powiedzieć, że ta zaskakująca permanentna promocja (jeśli tak można ją określić) nie ma żadnych ograniczeń o charakterze cenowym lub ilościowym. Każdy klient może skorzystać z bezprowizyjnych płatności PayU, wykonując przelew online lub płacąc kartą płatniczą.

Decyzja Agito.pl jest z pewnością powodem do pochwał. Należy mieć nadzieje, że kolejne sklepy internetowe pójdą tym śladem w trosce o zapewnienie klientom komfortu zakupów.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam