Dokąd po szybkie kredyty na wyciąg z konta?

2014-07-15 13:48:14

Formalności obowiązkowe do dopełnienia podczas składania wniosku o bankowy kredyt potrafią przyprawić o zawrót głowy. Kredyt można jednak uzyskać szybko - na sam wyciąg z konta. Tylko co z opłacalnością takiego rozwiązania?

Klienci mogą przebierać w różnych propozycjach produktów finansowych. Wśród tych propozycji są oczywiście kredyty i pożyczki. Nie każdy jednak może liczyć na otrzymanie dobrej pożyczki w banku. Aby takową uzyskać, trzeba spełniać szereg wymagań formalnych, a także firmować się naprawdę pozytywną historią kredytową i do tego świetną zdolnością kredytową.

Sprawdź też: Kredyt na oświadczenie czy na wyciąg - co opłaca się bardziej?

By uzyskać kredyt na korzystnych warunkach trzeba jeszcze dopełnić kilku formalności. Te z kolei obejmują takie czynności jak przestawienie zaświadczeń o naszych zarobkach od pracodawców czy innych dokumentów dochodowych. Alternatywą dla takich rozwiązań są szybkie pożyczki na oświadczenie lub na wyciąg z konta.

Anonimowi startują z gorszej pozycji

Pożyczkę zarówno na oświadczenie, jak i na wyciąg z ROR-u możemy otrzymać zarówno w banku, jak w i w firmie pożyczkowej. Trzeba jednak podkreślić, że w obu instytucjach otrzymanie takiej pożyczki będzie wyglądać nieco inaczej. Z jednej strony mamy bank, który stawia, tak jak wspomnieliśmy, swoim klientom duże wymagania formalne, choć w przypadku pożyczek są one ograniczone do minimum. Z reguły jednak pożyczki na oświadczenie są zarezerwowane dla sprawdzonych i rzetelnych klientów. Gdy jednak jesteśmy w stanie przedstawić wyciąg z konta, większość banków potraktuje go jak zaświadczenie o zarobkach. Warunek jest jeden - na wyciągu muszą być widoczne wpływy wynagrodzenia, ewentualnie renty czy emerytury.

Czy wiesz, że...

Wyciąg z konta może być dla samego klienta ryzykowny, jeśli spłaca on z ROR-u pozabankowe pożyczki. Te nie wpływają na zdolność kredytową, gdy bank o nich nie wie (nie są odnotowywane w BIK-u). Po dostarczeniu wyciągu dodatkowe zadłużenie wyjdzie jednak na jaw.

Największe szanse w firmie pozabankowej

Na pożyczkę na podstawie wyciągu z konta można także liczyć w firmach pożyczkowych. Trzeba tu jednak pamiętać o tym, że taka pożyczka to dodatkowe ryzyko dla firmy, co oczywiście przekłada się na zwiększone koszty. Oczywiście firma pożyczkowa chętnie pożyczy nam interesującą nas kwotę i zadowoli się nawet oświadczeniem o naszych zarobkach lub informacją o wpływach pieniężnych na konto osobiste. Niemniej jednak takie rozwiązanie będzie oznaczać większy koszt pożyczki.

Gdzie szybciej?

Jeśli zależy nam na szybkości w zdobyciu pieniędzy, to zdecydowanie najlepiej skierować się do firm pożyczkowych. Tutaj możemy otrzymać pożyczkę w kilka minut nawet przez Internet. Wystarczy uzupełnienie odpowiedniego wniosku oraz przesłanie skanu wyciągu z konta. Nie oznacza to oczywiście, że banki nie oferują szybki pożyczek. Jeśli bank nas zna, to taką pożyczkę otrzymamy równie szybko, zwłaszcza gdy zawnioskujemy o nią przez bankowość elektroniczną - wówczas nie będziemy nawet musieli stawiać się w oddziale (opcja dostępna w niektórych bankach). Z tej racji warto spróbować takiego rozwiązania już dziś.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam