Z przelewów ekspresowych BlueCash korzysta już 48 banków

2014-06-27 13:18:36

Z systemu przelewów ekspresowych Blue Cash korzysta już 48 banków.

System Płatności BlueCash to nowatorskie rozwiązanie opracowane przez sopocka spółkę Blue Media, która opracowała system umożliwiający przesyłanie przelewów natychmiastowych między bankami. Blue Media działa zgodnie z pozwoleniem Prezesa Narodowego Banku Polskiego na prowadzenie systemu obsługującego szybkie przelewy. Jest to pierwsza taka zgoda w naszym kraju.

System BlueCash miał swoją oficjalną premierę w listopadzie 2012 roku. Zadebiutował w czterech bankach: mBanku, MultiBanku, byłym Alior Sync (obecnie: T-Mobile UB) oraz w Podkarpackim Banku Spółdzielczym mającym siedzibę w Sanoku. Od momentu debiutu system BlueCash jest wprowadzany do kolejnych banków.

Zasięg systemu płatności BlueCash gwałtownie rośnie. W chwili obecnej z tego systemu korzysta w Polsce 48 banków. Do takiej liczby banków możemy za jego pomocą wysyłać przelewy ekspresowe. Z samego systemu korzysta zaś 28 banków-uczestników. Krótkoterminowe plany operatora systemu firmy Blue Media wskazują, że chce on wdrożyć jeszcze w tym roku ten system do kilku kolejnych banków spółdzielczych i komercyjnych.

O zapotrzebowaniu na przelewy natychmiastowe najlepiej świadczy liczba wykonanych tego typu zleceń. W pierwszym kwartale bieżącego roku w ramach systemu BlueCash wykonane zostało ponad 336 tys. transakcji. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost w stosunku do wyniku uzyskanego w I kwartale 2013 roku. W tym miejscu warto wspomnieć, że w kwietniu 2014 roku pobito rekord liczby przelewów. W tym miesiącu klienci wykonali ponad 131 tys. takich ekspresowych transakcji.

Firma Blue Media szacuje, że do końca 2014 roku system zrealizuje 2,5 miliona transakcji. Wpływ na to będzie miało dołączenie do systemu nowych banków, ale również tendencja rosnąca wśród użytkowników. Klienci coraz częściej dostrzegają zalety przelewów natychmiastowych. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorstw, ale również klientów indywidualnych. Obecnie oferowane warunki płatności są bardzo kuszące. Średni czas przelewu wynosi 9 sekund, a koszty usługi (prowizja) wahają się w zależności od wysyłanej kwoty od 1 zł do 5 zł.

System Płatności BlueCash cały czas jest rozwijany, a 48 banków, które z niego korzysta, sprawia, że praktycznie każdy klient może korzystać z udogodnień, jakie on oferuje.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam