Najlepsze konta dla nowych firm - czerwiec 2014

2014-06-27 10:18:00

Planujesz niebawem otworzyć swoją firmę? Jeżeli tak, to powinieneś sprawdzić oferty bankowe pod względem rachunków firmowych.

Wybór odpowiedniego rachunku firmowego nie jest łatwym zadaniem. O ile w przypadku konta indywidualnego mamy proste kryteria oceny, o tyle w przypadku konta firmowego wszystko zależy od polityki prowadzonej działalności oraz od branży. Jeżeli mamy zagranicznych kontrahentów, z pewnością będzie dla nas istotne to, czy rachunek daje nam możliwość dokonywania przelewów w obcej walucie. Nie bez znaczenia jest również opłata za tego typu operacje. Z kolei dla niektórych przedsiębiorców nieoceniona jest możliwość dokonywania ekspresowych przelewów.

W najgorszej sytuacji są osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem – nie są w stanie przewidzieć, z jakich dokładnie usług będą korzystać. Mimo wszystko istnieje kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rachunku firmowego. Podstawowym jest oczywiście koszt prowadzenia rachunku i koszt użytkowania karty debetowej. Druga kwestia to opłaty za przelewy, w tym przelewy do US i ZUS. Wielu właścicieli firm doceni też możliwość dokonywania przelewów walutowych oraz dostępną w ramach konta firmowego opcję wykonywania przelewów ekspresowych. Dla początkujących ważne jest również uruchomienie potencjalnej linii kredytowej.

W czerwcu liderem tanich kont firmowych został Deutsche Bank. Konto dbNET Biznes to atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy szukają  niedrogiego, a zarazem profesjonalnego rachunku bankowego do rozliczeń w ramach prowadzonej firmy. Konto dbNET Biznes to kompilacja niskich kosztów z wysoką jakością. Konto w Deutsche Banku to propozycja dla wybranych – wszystko zależy od tego, w jakim zakresie przedsiębiorca planuje z owego konta korzystać. Użytkowanie konta, przelewy krajowe oraz do ZUS i US oraz wypłaty z bankomatów w kraju i poza krajem są bezpłatne. Prowizja miesięczna za kartę debetową to 3,50 zł, aczkolwiek uniknąć jej można, jeśli przynajmniej raz zapłacimy kartą debetową.

Alternatywą dla konta w Deutsche Banku jest rachunek w Meritum Banku. Koszty są podobne jak w przypadku poprzedniego rachunku, jednakże opłata za kartę wynosi 5 zł miesięcznie. To świetna alternatywa dla tych przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes w sieci, ponieważ wszystkie operacje online są bezpłatne.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam