Chcesz zarobić 50 zł? Poleć konto znajomemu

2014-07-30 11:27:27

Analizując produkty bankowe, bierzemy pod uwagę szereg czynników. W przypadku konta są to opłaty za prowadzenie rachunku, za korzystanie z karty debetowej i za przelewy. Coraz więcej banków daje jednak szanse zarobić klientom na użytkowaniu konta osobistego, np. poprzez polecenie konta znajomemu.

W ciągu ostatnich lat wiele zmieniło się w kontekście polityki komunikacji banku z klientem. Konto osobiste, które kiedyś w standardzie było płatne, dzisiaj jest darmowe. Mało tego, coraz więcej banków premiuje swoich klientów za aktywne korzystanie z rachunku. Zarobić można również na poleceniu rachunku znajomemu.

Czy opłaca się polecać bank? Zdecydowanie tak. Doskonale odzwierciedla to oferta wielu banków, które dają bonusy za polecanie rachunku osobistego. Programy rekomendacyjne to narzędzie marketingowe, które stało się standardem wśród polskich banków. Jednak co bank to obyczaj i każdy ma swój sposób na docenienie klienta. Czy na poleceniu da się zatem w ogóle zarobić?

Przykładem banku, który gratyfikuje klientów polecających usługi bankowe jest Alior Bank. Za wzięcie udziału w programie rekomendacyjnym i poleceniu czterech najbardziej atrakcyjnych usług bankowych, klient uzyskuje premie. Za założenie przez osobę poleconą, klient może dostać nawet 50 zł. Musi jednak spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest zasilenie rachunku do 30 dni od daty wysłania wniosku internetowego. Wymagana jest również minimum jedna transakcja kartą debetową.

Z kolei Getin Bank premiuje swoich klientów za zarekomendowanie konta firmowego. Maksymalny bonus za polecenie rachunku lub kredytu gotówkowego wynosi 100 zł. Regulamin owej promocji znajduje się na stronie internetowej banku. W banku Inteligo, każda osoba, która poleci konto dostaje 50 zł bonusu. Dodatkowo klienci mogą liczyć na nagrody specjalne takie jak Macbook’i przy spełnieniu dodatkowych założeń.

Jak widać na powyższych przykładach na polecaniu rachunku można zarobić. Większość banków uzależnia jednak wypłacenie premii od aktywacji poleconego rachunku. Sprowadza się to do wpływu środków i dokonaniu transakcji kartą. W przeciwnym razie warunki programu rekomendacyjnego nie są spełnione.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam