Compensa Voyage - tanie ubezpieczenie dla turysty

2014-06-24 14:25:00

Compensa Voyage jest jednym z tanich ubezpieczeń dla turystów. Co możemy zyskać dzięki takiej polisie?

Nie od dziś wiadomo, że wypadki losowe mogą przydarzyć się nie tylko w miejscu pracy czy domu, ale także podczas wyjazdu służbowego czy wymarzonego urlopu. Dlatego też doskonałym pomysłem, na który decyduje się coraz więcej osób, wydają się być ubezpieczenia turystyczne. Niemalże całkowity brak formalności w połączeniu z niewysoką ceną sprawiają, że takie rozwiązania są korzystnym zabezpieczeniem każdego urlopowicza.

Wśród wielu, bardzo zróżnicowanych ofert na rynku istnieje ubezpieczenie Compensa Voyage. Główną jego zaletą jest ochrona osoby ubezpieczonej przebywającej za granicą, bez względu na rodzaj pobytu. Zatem każdy dłuższy wyjazd służbowy, a także wakacje na egzotycznej wyspie mogą być bezpieczną formą wypoczynku i pracy. Co oferuje Compensa i czym kusi potencjalnych klientów?

Przede wszystkim stanowi gwarancję pokrycia kosztów leczenia na całym świecie - zarówno w placówkach państwowych, jak i prywatnych szpitalach czy przychodniach. Opisywane powyżej ubezpieczenie dostępne jest w czterech różnych wariantach, dzięki czemu można wybrać zakres ochrony, która najbardziej spełnia nasze indywidualne oczekiwania. W każdej z oferowanych przez Compensę opcji ubezpieczony może uzyskać odszkodowanie od następstw nieszczęśliwych wypadków. W podstawowe koszty leczenia za granicą, obowiązujące niezależnie od posiadanego pakietu wchodzą m.in. pobyty w szpitalach, koszty związane z wizytami i honorariami lekarzy oraz wszelkich lekarstw i opatrunków niezbędnych dla poszkodowanego, ewentualny poród, leczenie stomatologiczne albo naprawy uszkodzonych protez.

Oczywiście górna granica zwrotu poniesionych kosztów jest zależna od wybranego wariantu ubezpieczenia. W najprostszej opcji kwota ta wynosi 100 000 zł. Różnice w poszczególnych wariantach wynikają z obsługi Assistance i dwóch możliwości: wariantu BAZA i TOP. To pierwsze rozwiązanie umożliwia udzielenie pomocy osobie poszkodowanej na miejscu wypadku, transport do właściwej placówki medycznej, udzieleniu informacji przez podróżą itp. Z kolei opcja TOP oferuje świadczenia dodatkowe, takie jak pomoc tłumacza, znalezienie nowego kierowcy czy kontynuowanie podróży. 

Niezależnie od dokonanego wyboru, Compensa Voyage wydaje się rozsądnym ubezpieczeniem za rozsądne pieniądze. Dlatego też szybko zdobywa zaufanie nowych klientów.

Renata Grochowska