Zalety ubezpieczenia AC

2014-06-24 12:18:00

Choć wielu kierowców uważa, że ubezpieczenia Autocasco są dodatkowym, często niemałym wydatkiem, warto wziąć pod uwagę taki rodzaj zabezpieczenia. Prezentujemy zalety ubezpieczenia AC.

Dla jednych zbyteczny luksus, dla innych nieodłączny element posiadania samochodu - mowa o Autocasco, czyli dobrowolnym ubezpieczeniu. Choć w wielu przypadkach sporo kosztuje, daje kierowcom, a także innym użytkownikom drogi, poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Dlaczego? Wszystko przez spore możliwości, oferowane zarówno klientom indywidualnym, jak i właścicielom firm.

Przede wszystkim Autocasco umożliwia wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia bądź kradzieży samochodu. Nieprzewidziane sytuacje czekają bowiem zarówno w trakcie podróży nad morze, jak i na parkingu przez supermarketem czy osiedlowej uliczce. Różnorodne pakiety ubezpieczenia AC pozwalają zabezpieczyć nasze "cztery kółka" także przed kłopotliwymi zjawiskami atmosferycznymi, jak np. gradobicie czy silny wiatr, przewracający drzewo na maskę samochodu. Oczywiście zakres ochrony zależy wyłącznie od możliwości finansowych i indywidualnego wyboru. Możemy skorzystać z opcji dobrowolnego ubezpieczenia od kradzieży, zniszczenia bądź uszkodzenia samochodu, jak również skorzystać z przydatnej możliwości Assistance.

Dla wielu z nas taka opcja ogranicza się do holowania zepsutego auta. W praktyce okazuje się, że działania w tym zakresie są zdecydowanie większe. Korzystanie z autoryzowanej pomocy to przede wszystkim bezpieczeństwo i spokój - wszak nikt nie chce się denerwować z powodu współpracy z niesprawdzoną firmą. Tym bardziej, jeśli nasz ubezpieczyciel oferuje szereg możliwości, sprawdzających się w najróżniejszych, niezaplanowanych sytuacjach. To, co wygodne, to także możliwość naprawy na miejscu drobnych usterek - co sprawdza się w przypadku osób niepoinformowanych we własnym aucie. Takie rozwiązanie także oszczędza nam nerwów i szukania kogoś, kto może pomóc w środku dnia. Współczesne polisy AC i Assistance obejmują również sytuacje, w których kończy się paliwo bądź nieumyślnie zatrzaskujemy kluczyki wewnątrz samochodu. Dużym, choć jeszcze mało znanym pomysłem są specjalne infolinie dla poszczególnych klientów danych towarzystw, na których całodobowo można uzyskać informacje odnośnie do lokalizacji najbliższej stacji czy obecnych na trasie korków.

Dla właścicieli firm istotnym aspektem przemawiającym za zakupem AC jest możliwość wpisania w koszty uzyskania przychodu wydatków związanych z polisą. Także remonty powypadkowe oraz podatkowe ujęcie kwoty odszkodowania jest sposobem na oszczędności. Jak więc widać, pomimo niechęci wielu kierowców do polis Autocasco, ich posiadanie zdecydowanie ułatwia życie.

Tomasz Słupczyński