Gdzie tanio pożyczyć 5 tys. zł?

2014-06-30 12:40:24

Niespodziewane wydatki potrafią skutecznie zaburzyć i obciążyć domowy budżet. Rozwiązaniem problemu może być jednak kredyt gotówkowy. A gdzie zaciągnąć najtańszą pożyczkę na 5 tys. zł?

Sytuacje, w których nagle musimy zapłacić kilka tysięcy zł za daną usługę bądź sprzęt zdarzają się często. Awaria samochodu, konieczny remont mieszkania czy zakup sprzętu AGD/RTV to duży wydatek i nie zawsze pozwala nam na niego domowy budżet. W takich sytuacjach wsparciem mogą okazać się kredyty gotówkowe, które zaciągnięte na rozsądnych warunkach wcale nie muszą stanowić obciążenia, a mogą być nawet bardzo pomocne. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie najlepiej pożyczyć kwotę rzędu 5 tysięcy zł, przy założeniu, że spłatę rozłożymy na 24 miesiące.

Sprawdź też: Szukasz taniego kredytu? Oprocentowanie to nie jedyny jego koszt

Już na wstępie warto zauważyć, że różnice w wysokości miesięcznych rat nie będą duże i między pierwszą a dwudziestą propozycją zamkną się w przedziale 10 zł. Tak duży wybór sprawia, że możemy większą uwagę przyłożyć do dodatkowych warunków spłaty kredytu, bez obaw o znaczne podwyższenie jego kosztu.

Najtańszą propozycję przygotował dla swoich klientów ING Bank Śląski. Dzięki niej możemy zaciągnąć kredyt we wskazanej powyżej kwocie z oprocentowaniem rzeczywistym sięgającym 13,23 proc. Bank nie pobierze od nas prowizji, a wysokość miesięcznej raty to 236,54 zł. Warunkiem skorzystania z takiej oferty jest ustanowienie zabezpieczenia spłaty kredytu. Jeśli się na to zgodzimy, całkowity jego koszt zamknie się w kwocie 5 676,88 zł.

Identyczne warunki cenowe znajdziemy w ofercie Plus Banku, pod warunkiem jednak, że uda nam się trafić na promocję „Kredytu na urodziny”. Obowiązuje ona tylko w tygodniu, w którym klient obchodzi urodziny. W porównaniu z propozycją ING Banku Śląskiego, klient nie ma obowiązku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które miałoby stanowić dla banku zabezpieczenie spłaty pożyczki.

Sprawdź też: Jak sprawdzić, czy kredyt rzeczywiście będzie tani?

Zabezpieczeń nie wymaga również Bank Zachodni WBK, pod warunkiem jednak, że jesteśmy nowym klientem dla banku. Możemy wtedy liczyć na oprocentowanie rzeczywiste wynoszące 13,62 proc. i raty na poziomie 237,42 zł. Całkowity koszt kredytu wzrośnie w tym przypadku do 5 698,06 zł. Warto też podkreślić, że nawet mimo krótkiego okresu spłaty, klient może uzyskać karencję w regulowaniu zobowiązań wobec banku.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam