Szukamy korzystnego kredytu na 40 tys. zł

2014-06-30 16:15:00

Kredyty gotówkowe, opiewające nawet na większe kwoty, mogą być doskonałym rozwiązaniem pozwalających sfinansować kilka różnych inwestycji. Sprawdzamy, na jakich warunkach otrzymamy kredyt na 40 tysięcy zł w czerwcu 2014 r.

Kredyty gotówkowe są doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym sfinansować wiele różnych inwestycji. Z tego też powodu jest chętnie wybierany przez osoby prywatne, gdyż dzięki niemu można zarówno kupić nowy samochód, wyjechać na wakacje, czy wyremontować mieszkanie. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie warunki spłaty kredytu w kwocie 40 tysięcy złotych oferują banki, przy założeniu, że spłatę rozłożymy na 7 lat.

1. Deutsche Bank

Najtańszą propozycję oferuje Deutsche Bank w kredycie gotówkowym „Taniej być nie może”. Jeśli spełnimy warunek minimalnego dochodu na poziomie przynajmniej 3 tysięcy zł uzyskane z umowy o pracę, własnej działalności gospodarczej lub wolnego zawodu, możemy liczyć na oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 9,91 proc. W takiej sytuacji wysokość miesięcznej raty to 654,41 zł, a całkowity koszt kredytu – 54 970,59 zł.

2. Bank Millennium

Kolejną ofertę przygotował Bank Millennium. Najlepsi klienci w ocenie banku mogą liczyć na oprocentowanie rzeczywiste wynoszące 11,08 proc., co daje wysokość miesięcznej raty na poziomie 675,53 zł. Całkowity koszt spłaty tej pożyczki gotówkowej to 56 744,37 zł. Do atutów kredytu Banku Millennium można zaliczyć swobodny dostęp do oferty, szybką decyzję kredytową i możliwość wyboru dnia spłaty raty.

3. PKO Bank Polski

Podobną cenowo propozycję znajdziemy w PKO Banku Polskim. Mini Ratka z zabezpieczeniem to możliwość uzyskania kredytu z oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym 11,28 proc. Miesięczna rata to koszt rzędu 679,60 zł, a całkowity koszt kredytu wyniesie 57 086,20 zł. Pożyczkę można zaciągnąć przez Internet, w oddziale lub telefonicznie. Minusem będzie z pewnością konieczność zabezpieczenia pożyczki aktywami płynnymi.  

Sprawdź też: Kto pożyczy bez prowizji?

Zdecydowanie warto dokładnie przeanalizować oferty wszystkich banków, gdyż w ten sposób można zaoszczędzić naprawdę dużą sumę pieniędzy. Różnica między najlepszą z naszych ofert i trzeci z kolei propozycją PKO Banku Polskiego to już kwota rzędu 2 100 zł. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie kredyty, jakie znajdziemy w porównywarce finansowej Comperia, może się okazać, że na kredycie gotówkowym zaoszczędzimy nawet ponad 30 tysięcy przez okres 7 lat.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam