Najlepsze konta oszczędnościowe - lipiec 2014

2014-07-15 14:17:07

Lokata jest interesującym sposobem na inwestowanie swoich oszczędności, jednak wymaga krótko- lub długookresowego zamrożenia pieniędzy. Dla wielu osób ciekawszym rozwiązaniem jest konto oszczędnościowe. Które z tego typu kont przyniosą największy zysk w lipcu?

Najlepsze konta oszczędnościowe gwarantują swoim klientom naprawdę znaczące korzyści. Poza możliwością swobodnego dysponowania zgromadzoną na koncie gotówką, możemy liczyć bowiem na jej regularne pomnażanie. Na rynku usług finansowych znaleźć można wiele ciekawych propozycji kont oszczędnościowych, które należy dopasować możliwie najbardziej optymalnie do swoich możliwości i oczekiwań.

Jedną z najciekawszych propozycji oferuje w czerwcu Getin Online. Jest to bank internetowy, więc założenie konta oszczędnościowego możliwe jest tylko zdalnie. Dla większości osób będzie to z pewnością udogodnienie, choć znajdą się też sceptycy. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na to konto, gdyż gwarantuje ono aż 3,5 procentowy zysk w skali roku. Co więcej, samo konto jest bezpłatne, a więc nie ponosimy kosztów jego prowadzenia. Niestety, aby stać się jego posiadaczem, musimy wcześniej założyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Getin Online. Bank daje też możliwość wykonania jednego bezpłatnego przelewu (wewnętrznego lub zewnętrznego) na miesiąc. Wpłaty i wypłaty z bankomatów są już jednak całkowicie bezpłatne i nieograniczone.  

Jeśli zależy nam na większej elastyczności konta, bardziej interesującą propozycją będzie oferta BNP Paribas - Konto Dobrze Oszczędnościowe, który proponuje identyczne oprocentowanie w skali roku, choć gwarantowane jest jedynie przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia rachunku, jednak daje możliwość wykonywania nieograniczonych i bezpłatnych przelewów na ROR. Niestety ponownie musimy zdecydować się na połączenie konta oszczędnościowego z ROR-em, choć na pocieszenie warto dodać, że oba konta są bezpłatne.

Dla osób, które nie są zainteresowane otwieraniem nowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, bardzo kusząca będzie propozycja BGŻ Optima. Bank ten również nie posiada oddziałów stacjonarnych, a więc wszelkie formalności można załatwić zdalnie. Klient może liczyć na bezpłatne przelewy, oprocentowanie 3,5 proc. dla nowych środków (do 100 tysięcy zł) i brak opłat za prowadzenie rachunku. Co więcej, w trakcie jego użytkowania można też skorzystać z atrakcyjnej oferty lokat.

Przed podpisaniem każdej umowy o rachunek oszczędnościowy warto dokładnie przeczytać umowę i zapoznać się z cennikiem, a zwłaszcza oprocentowaniem. Bardzo często jego wysokość obowiązuje bowiem tylko przez określony czas lub do określonej kwoty wpłaconej na konto.

Renata Grochowska