Autocasco za drogie? Skorzystaj z minicasco

2014-07-29 11:21:08

Autocasco bywa zbyt drogie dla niejednego posiadacza samochodu, którego nie stać na ubezpieczenie AC. Gdy jednak chcemu chronić nasze auto można wybrać alternatywę – polisę minicasco.

Ubezpieczenie autocasco to polisa dobrowolna. Nie musimy się na nią decydować, ale prawda jest taka, że przydałaby się na wypadek nomen omen wypadku lub uszkodzenia naszego auta. Kierowcy bardzo chętnie korzystaliby z takich polis, ale dobrze rozumieją, że to oznacza dodatkowe koszty. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na jednoczesne opłacenie polisy OC i AC tym bardziej, że ich ceny są stosunkowo wysokie. Czy w takiej sytuacji jesteśmy skazani na sięgnięcie do kieszeni, czy może istnieje jakaś lepsza alternatywa?

Firmy ubezpieczeniowe zdały sobie sprawę z tego, że ceny ubezpieczeń autocasco stoją na przeszkodzie w dużej ich sprzedaży. Klienci po prostu wycofują się z zakupu i ryzykują późniejsze koszty. Chcąc uniknąć tej sytuacji, powstały oferty, które można z grubsza nazwać „minicasco”. Takie polisy ubezpieczeniowe to okrojone wersje tradycyjnej polisy autocasco. Na czym polega taka okrojona wersja?

W tradycyjnym autocasco kupujemy ochronę przez szerokim zakresem zdarzeń. Polisa tego typu zapewni rekompensatę, gdy będziemy mieć wypadek na drodze i gdy nasz samochód zostanie zniszczony przez wandala. W przypadku minicasco nie możemy liczyć na kompleksową ochronę. Zamiast tego mamy ochronę ograniczoną do konkretnego przypadku, konkretnej sytuacji. Co najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe na tym polu oferują szeroki wybór. Możemy więc wybrać ubezpieczenie auta od kradzieży, kupić ubezpieczenie typu assistance lub tylko ubezpieczenie szyb. W zbiorze polis miniscasco znajdziemy też ubezpieczenia następstw szkód związanych z wjechaniem na uszkodzoną drogę lub zderzenie z ludźmi i zwierzętami.

Węższy zakres ochrony oznacza oczywiście niższe ceny, co sprawia, że kierowca może sobie pozwolić na polisę, a jednocześnie nie nadwyręża swojego budżetu. Wydaje się, że polisy minicasco są naturalną odpowiedzią towarzystw ubezpieczeniowych na coraz bardziej skonkretyzowane potrzeby klientów. Takie polisy są zindywidualizowane i bardzo precyzyjne, a na tym zależy współczesnemu klientowi.

Tomasz Słupczyński