Assistance przyda się na urlopie

2014-06-24 09:39:00

Niedoceniane przez kierowców ubezpieczenie Assistance potrafi stać się ostatnią deską ratunku na urlopie. Zwłaszcza za granicą.

Wypad na urlop na terenie Polski lub za granicę to czas radości i cieszenia się wrażeniami, a także towarzystwem osób, które lubimy i cenimy. Jeśli wybieramy się na taką eskapadę naszym samochodem, to warto pomyśleć o ubezpieczeniu Assistance. Tego typu polisa zwykle jest pomijana przez kierowców. Są oni zdania, że jest zbędna i nieprzydatna. Praktyka życiowa pokazuje jednak, że z racji swoich atutów polisa Assistance może okazać się nieodzowna na urlopie.

Polisa Assistance najbardziej przydaje się w przypadku awarii drogowej. Może się to nam zdarzyć zarówno w Polsce, jak i za granicami kraju. Jeżeli mamy dobrą polisę Assistance, to możemy liczyć w takiej sytuacji na szybkie wsparcie. Dotyczy ono nie tylko holowania, ale również szybkiej naprawy. Wybierając dobrego ubezpieczyciela, możemy np. liczyć na to, że w razie awarii poza granicami kraju wyrazi on zgodę na naprawę w innym niż jego warsztat, a przy tym odda zainwestowane środki.

Assistance to jednak nie tylko warsztat i holowanie. Tego typu ubezpieczenia oczywiście odpowiedniej jakości zapewniają również dodatkową ochronę. Mamy tu na myśli auto zastępcze. Gdyby awaria była na tyle poważna lub czekanie na naprawę zbyt długotrwałe, ubezpieczenie Assistance sprawi, że otrzymamy samochód zastępczy.

Warto też wspomnieć o elemencie, o którym większość osób zapomina, a jest o przecież również obecnych w ubezpieczeniach typu Assistance. Mamy tu na myśli nocleg na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego. Może się to wydawać cokolwiek zaskakujące, ale rzeczywiście jest to realna usługa w ramach polisy. Pojawia się wtedy, gdy naprawa i auto zastępcze wymagają dłuższego czekania.

Decydując się na polisę Assistance, zabezpieczamy się przed przykrościami, które mogą wydarzyć się na drodze. Szczególnie polecana jest ona osobom wybierającym się autem za granicę (może obejmować także pomoc związaną z tłumaczeniami). Zanim zdecydujemy się na kupno takiej polisy, warto jednak dokładnie przejrzeć zakresy ochrony, jaki ona oferuje, a także możliwe wyłączenia odpowiedzialności. Jak w przypadku każdego ubezpieczenia - dobry produkt znajdziemy tylko po uważnej analizie i dogłębnych porównaniach. Jeżeli już w taką polisę się zaopatrzymy, na pewno poczujemy się bezpieczniej na naszym urlopie.

Ilona Maciejuk