Nie przepłacaj za OC

2014-06-26 08:50:00

Są sposoby, które sprawią, że nie przepłacimy za nasze ubezpieczenie OC.

Jeśli zależy nam na tym, aby nie przepłacić przy kupnie polisy OC, to powinniśmy wystrzegać się kilku typowych błędów.

Naczelny błąd to podejście w stylu: wszystkie ubezpieczenia są takie same, więc lepiej wziąć pierwsze z brzegu. Jest to poważny błąd w rozumowaniu, który nie uwzględnia rzeczywistości. Po pierwsze, ubezpieczenia mogą różnić się bardzo mocno cenami, nawet jeśli dotyczą tego samego zakresu ochrony, jak to jest w przypadku polis OC.

Drugim błędem, który często jest popełniany w momencie zakupu polisy OC, jest sugerowanie się opinią rodziny. Oczywiście nasi najbliżsi lub znajomi nie chcą nas oszukać i nie o to tutaj przecież chodzi. Opinii tego rodzaju możemy posłuchać tylko wtedy, kiedy mamy identyczny samochód jak radzący nam i na dodatek, jeśli auta są z tego samego roku. Jeśli w tej materii występują różnice, to taka porada nie ma dużej wartości – to, że ubezpieczenie OC dla samochodu "x" jest tanie, nie znaczy, że będzie też tanie dla samochodu "y". Tutaj zaleca się po prostu szukanie oferty polisy dokładniej pod kątem posiadanego przez nas pojazdu.

Trzeci sposób, aby nie przepłacać za ubezpieczenie OC, to zwykła, dokładna lektura warunków umowy. Może się przecież zdarzyć się tak, że do jednej polisy dostaniemy ubezpieczenie Assistance za te same pieniądze, a w innej już takiej opcji nie ma.

Chcąc nie przepłacać przy kupnie polisy OC, najlepiej jest więc uzbroić się w cierpliwość i wykazać uwagą podczas analizy różnych propozycji. Taki sposób działania z pewnością przyniesie nam korzyści. Choć będzie to kosztować trochę wysiłku, to satysfakcja ze znalezienia optymalnego i taniego ubezpieczenia na pewno go wynagrodzi.

Emilia Kasińska