250 zł/m-c dla firmy za abonament BIG

2014-06-20 11:31:00

Abonament BIG to bardzo praktyczne rozwiązanie dla firmy, które pozwoli na kontrolowanie jej finansów, ułatwiając proces odzyskiwania długów.

Rejestr BIG jest źródłem cennych i przydatnych informacji gospodarczych. Są one szczególnie ważne z perspektywy przedsiębiorstwa. Posiadając takie informacje o kontrahentach, na wyciągnięcie ręki jesteśmy w stanie dobrze zarządzać ryzykiem finansowym i przewidywać różne scenariusze ekonomiczne. BIG to specjalny rejestr, który uwzględnia dane na temat zaległości w spłacie należności przez różne podmioty. Mamy tu na myśli nie tylko przedsiębiorstwa, ale również osoby prywatne. Ten rejestr powstał z myślą o tym, aby zwiększyć transparentność na rynku i sprawić, że relacje między podmiotami staną się bardziej efektywne, odpowiadając zasadom fair play.

Jeśli jako przedsiębiorca pragniemy skorzystać z wszystkich możliwości, jakie oferuje nam rejestr BIG, to warto wykupić miesięczny abonament. Ta usługa otwiera przed nam szerokie możliwości i sprawia, że jesteśmy o wiele lepiej poinformowani. Załóżmy, że jako firma prowadzimy relacje handlowe z wieloma podmiotami. Takie relacje zawsze niosą ze sobą ryzyko, że nasz partner będzie miał problemy z uiszczeniem w terminie opłat. Dotyczy to także sytuacji, gdy po raz pierwszy stykamy się z kontrahentem. Nie mamy o nim żadnych sprawdzonych informacji i działamy po prostu w ciemno. Dla przedsiębiorstwa kontrola ryzyka ma znaczenie podstawowe, a posiadanie abonamentu w BIG taką kontrolę umożliwia.

Co oferuje nam abonament BIG? Za 250 zł netto miesięcznie otrzymujemy możliwość wpisania do rejestru aż ośmiu dłużników. Dodatkowo możemy w ramach abonamentu pobrać dwa raporty miesięcznie. Mogą one dotyczyć dokładnej historii kontrahentów, a także nas samych. Z perspektywy przedsiębiorstwa bardzo przydatna jest również usługa monitoringu. Dzięki niej możemy przez cały miesiąc sprawdzać, jak przedstawia się sytuacja danego podmiotu. To może znacznie pomóc przy dochodzeniu w sprawie własnych wierzytelności.

Krótko mówiąc, za wcale nie wysoką kwotę 250 zł netto firma otrzymujemy szeroki wachlarz narzędzi kontrolnych. Jest on szczególnie polecany podmiotom, które współpracują z dużą ilością kontrahentów i rozliczają się z nimi na różne sposoby. Rozbudowane konto w BIG oraz abonament z dużymi możliwościami w takiej sytuacji jest bardzo pomocny.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam