Rejestracja w systemie BIG.pl w 7 krokach

2014-06-25 08:28:00

BIG InfoMonitor prowadzi bazę dłużników, z której mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Rejestracja jest bardzo prosta.

Rejestr BIG InfoMonitor jest instytucją powstałą z myślą o tym, aby przyspieszyć radzenie sobie z zatorami płatniczymi i ułatwić ponaglanie naszych dłużników do zapłaty. Zalety systemu są dobrze znane i jest ich bardzo wiele, począwszy od tego, że jest ogólnodostępny, poprzez fakt, iż wywiera realne efekty, na łatwości wprowadzania nowych wpisów kończąc. Aby móc korzystać z palety możliwości, jakie oferuje ten system, należy jednak najpierw się tam zarejestrować.

Rejestracja w systemie BIG InfoMonitor (jednym z czterech BIG-ów funkcjonujących na polskim rynku międzybankowym) jest podzielona na etapy. Wystarczy postępować zgodnie z nimi, a po niedługim czasie będziemy mieć w nim swoje konto i będziemy mogli korzystać z jego funkcjonalności.

Do systemu BIG mogą zapisać się zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy. Oba rodzaje podmiotów mogą funkcjonować w systemie na dwóch zasadach jako "pytający" i "klient". Pierwsza rola polega na tym, że możemy zadawać pytania dotyczące takich kwestii jak Raport o Sobie, Raport o Przedsiębiorcy lub Raport z rejestru zapytań. Bycie "pytającym" nie wymaga podpisywania umowy z BIG. Jako "klient" nasze możliwości się zwiększają, gdyż możemy do systemu wprowadzać informacje gospodarcze. Do tego celu potrzebne jest podpisanie umowy.

Sama rejestracja fizycznie jest bardzo przejrzyście zorganizowana. Najpierw wybieramy, czy chcemy być "klientem" czy "pytającym". Po tym ustalamy w kolejnym oknie, jaką formę prawną posiadamy. Do wyboru jest osoba fizyczna, osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą i przedsiębiorca. Na tym etapie wyświetli się nam informacja o konieczności przesłania zdjęcia lub skanu naszego dowodu tożsamości.

Później przekierowaniu zostajemy do formularza rejestracyjnego. W formularzu znajdują się pola ze szczegółowymi zapytaniami. Niektóre z nich są obowiązkowe, a inne opcjonalne. To, czy uzupełnimy każde pole, zależy od nas. Jakich informacji zażąda od nas ogólnie formularz? Będą to dane identyfikacyjne, adres siedziby podmiotu, adres do korespondencji oraz osoby wchodzące w skład zarządu (w przypadku przedsiębiorcy).

Jeśli uzupełnimy wszystkie wymagane pola i naciśniemy przycisk „Rejestracja”, uda nam się pomyślnie zakończyć cały proces. Teraz dostaniemy potwierdzenie rejestracji wraz z przydzielonym nam loginem i hasłem. Wykorzystując te dane, możemy po raz pierwszy zalogować się do systemu BIG InfoMonitor na nasze BIGKonto.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam