Przedsiębiorco! Odzyskaj dług z BIG InfoMonitor

2014-06-23 08:02:00

BIG InfoMonitor zachęca firmy i przedsiębiorców, aby aktywnie zajęli się odzyskiwaniem swoich należności.

BIG InfoMonitor, który zajmuje się gromadzeniem danych o dłużnikach zachęca przedsiębiorców do walki o swoje należności. W tym celu promuje kampanię „Akcja Mobilizacja”. Jej podstawowym celem jest działaniem przedsiębiorców wobec dłużników. Sposobem na mobilizację do spłaty zadłużenia jest m.in. możliwość nieograniczonych wpisów do rejestru BIG. Dzięki wybraniu właśnie tej metody, która jest bardzo prosta firmy mogą znacznie przyspieszyć odzyskiwanie swoich należności i tym samym uniknąć sytuacji, kiedy tracą z powodu niespłaconych rachunku własną płynność finansową.

Z analiz BIG InfoMonitor wynika, że nieterminowe płatności mają duży wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej przez firmy. Mali i średni przedsiębiorcy zgodnie wymieniają je wśród największych utrudnień w pracy i rozwoju. Generalnie, mniejsze i średnie firmy stoją często na złej pozycji wobec większych podmiotów. Tamte nierzadko odraczają zapłaty, a także zwyczajnie je lekceważą, traktując jako niewielkie kwoty. Taką opinię potwierdzają sami zainteresowani.

W takiej sytuacji małe i średnie przedsiębiorstwa nie stoją jednak na całkowicie straconej pozycji. Rozwiązaniem tanim i skutecznym jest wykorzystanie wpisu do Rejestru Dłużników BIG. Co istotne, statystyki potwierdzają ten fakt. Wysłanie wezwania do zapłaty przyspiesza zwrot środków przez dłużnika w 35 proc. przypadków. To samo dotyczy wpisu do BIG. Jak podaje wiceprezes zarządu BIG InfoMonitor Marcin Ledworowski, ważne jest, aby firmy zrozumiały, że wpis do BIG nie jest formą napiętnowania, ale procedurą, która staje się coraz częstszym biznesowym standardem.

„Akcja Mobilizacja” jest wyjściem naprzeciw potrzebom przedsiębiorców. W jej ramach firmy po podpisaniu umowy mogą wpisać do BIG nieograniczoną liczbę dłużników. Oprócz tego czeka na nie 50 proc. rabat na każdy dostępny abonament. Biuro Informacji Gospodarczej oferuje także darmową wysyłkę powiadomień do dłużników.

Z perspektywy przedsiębiorstwa borykającego się z zatorami płatniczymi wpis w rejestrze BIG to rozwiązanie najtańsze i mogące przynieść najszybsze efekty. „Akcja Mobilizacja” znacznie zwiększa jego atrakcyjność oferują atrakcyjne rabaty i świetny wachlarz opcji. Warto z niej skorzystać i pozbyć się problemu jakim są niespłacone należności.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam