Darmowe bramki SMS nie do wszystkich sieci

2014-06-30 15:26:48

Gdy zabrakło środków na koncie, a pilnie potrzebujemy wysłać SMS, nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z bramki internetowej. Niestety, te darmowe nie pozwalają na wysyłanie wiadomości do wszystkich sieci.

Dwie podstawowe usługi zapewniane przez operatorów sieci telefonii komórkowych to możliwość wykonywania połączeń głosowych i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, czyli SMS-ów. Szczególnie te drugie kojarzone są z telefonami komórkowymi i stanowią bardzo wygodną formę komunikacji. Niestety wysłanie każdego SMS-a to konieczność ponoszenia określonych przez operatora kosztów, w związku z czym często poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam te koszty zmniejszyć. Wśród nich należy wyróżnić darmowe bramki SMS, z których można skorzystać posiadając dostęp do komputera połączonego z Internetem. Niestety nie zawsze każda bramka SMS będzie działała tak, jakbyśmy tego od niej oczekiwali.

Utrudnienia związane z działaniem bramek SMS są związane z siecią, do jakiej chcemy wysłać wiadomość. Największe problemy posiadają osoby, które chcą się komunikować w ten sposób ze swoimi znajomymi posiadającymi numer w sieci Play. Jest to najnowsza sieć na naszym rynku i nie wszystkie technologie, na których bazują bramki SMS są w stanie we właściwy sposób przekazywać do niej wiadomości tekstowe. Zdarza się też, że nasz telefon nie odbierze wiadomości wysłanej z bramki SMS, jeśli wcześniej nie aktywujemy usługi, która odblokuje nam taką możliwość. Jest to często spotykane w przypadku sieci T-Mobile i Heyah.

Na szczęście poza bramkami SMS istnieją też inne rozwiązania, które pozwalają obniżać koszty. Najlepszym z nich wydają się telefony z dostępem do Internetu. Po wykupieniu taniego pakietu internetowego możemy bowiem korzystać z komunikatorów, które pozwalają pisać, a nawet rozmawiać z osobami, które również posiadają urządzenia z dostępem do sieci internetowej. W obecnych czasach większość telefonów posiada taką możliwość, a dodatkowo operatorzy oferują atrakcyjne pakiety transmisji danych, które obniżają koszty korzystania z Internetu i samego telefonu do bardzo niskiego poziomu. Jeśli więc bramka SMS was zawiedzie, to z pewnością znajdziecie inne, alternatywne rozwiązanie.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam