Ubezpiecz telefon w Orange

2014-08-29 13:31:17

Telefony kupujemy coraz droższe, przy czym dbać o nie trzeba coraz bardziej. Nawet jedno uderzenie aparatu o podłogę może całkowicie zniszczyć urządzenie. By nie stracić w ten sposób na naszym nowym nabytku, dobrze go ubezpieczyć. Gdzie? Najlepiej u operatora telefonii komórkowej. Sprawdźmy zatem, co dla klientów troszczących się o swoje smartfony przygotowała jedna z najpopularniejszych sieci, Orange.

Orange jest pierwszym na polskim rynku operatorem, który proponuje swoim klientom bezpieczeństwo i komfort związanie z korzystaniem z telefonu. Operator telefoniczny przygotował dla swoich klientów trzy ciekawe warianty ubezpieczenia, które można już nabyć.

Zdecydowanie się na ubezpieczenie telefonu w Orange oznacza, że możemy liczyć na dostęp do ubezpieczenia w każdym miejscu na świecie. Zgłaszanie szkody jest łatwe i szybkie. Można to zrobić pod numerem infolinii 501 030 030. Dużym atutem w przypadku tych polis jest to, że zwrot kosztów naprawy lub równowartość telefonu otrzymujemy w gotówce. Co więcej, klienci mogą liczyć na wygodę w zakresie regulowania opłat, ponieważ kwota ubezpieczenia jest automatycznie doliczana do naszego rachunku za usługi telekomunikacyjne. Trzeba również wspomnieć o tym, że z polisy możemy łatwo i szybko zrezygnować. Do tego celu wystarczy tylko skontaktowanie się z infolinią.

Jak przedstawiają się zaś w praktyce proponowane przez Orange pakiety ubezpieczeniowe? W pakiecie Nowy Bezpieczny Telefon Standard za 7,99 zł miesięcznie użytkownik telefonu otrzymuje ochronę przed kradzieżą z włamaniem, kradzieżą zuchwałą i napadem rabunkowym. Polisa chroni nasz telefon również przed dewastacją lub uszkodzeniem mechanicznym. Zapewnia nam pomoc finansową pomoc w przypadku 2 szkód w ciągu 12 miesięcy. Nasz telefon będzie bezpieczny na całym świecie, a rekompensata udzielana jest także w przypadku nieautoryzowanych połączeń do wartości 4 000 zł. W przypadku tej pierwszej opcji udział własny przy szkodzie klienta to 49 zł.

Druga propozycja, czyli Bezpieczny Telefon Komfort to ubezpieczenie za 14,99 zł miesięcznie. W ramach tej polisy otrzymujemy wszystkie wyżej wymienione usługi ubezpieczeniowe, a także ochronę przed zalaniem urządzenia oraz brak udziału własnego klienta w przypadku uznania szkody.

Ostatnia propozycja, Bezpieczny Telefon Premium, to polisa za 18,99 zł miesięcznie. W tej polisie oprócz zakresu z poprzednich produktów klient otrzymuje także ochronę w przypadku kradzieży kieszonkowej,

Podsumowując, propozycje ubezpieczeniowe od Orange prezentują się bardzo interesująco. Jeśli mamy abonament u tego operatora, to warto pomyśleć o którymś z wymienionych wariantów polis. Dotyczy to w szczególności osób, które posiadają drogie smartfony.

Arkadiusz Wojciechowski