Jak wyłączyć granie na czekanie w T-mobile?

2014-06-20 11:34:00

"Granie na czekanie" w T-mobile znudziło się? Jeśli nie chcemy już korzystać z tej usługi, warto wiedzieć, jak ją można wyłączyć.

T-Mobile przygotował dla swoich klientów specjalną usługę o nazwie „Granie na czekanie”. Usługa jest sposobem na wypełnienie w sposób przyjemny czasu oczekiwania na połączenie osobom do nas dzwoniącym. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z niej, to możemy wybierać z bardzo bogatego katalogu piosenek.

Jak działa "Granie na czekanie"? Bardzo prosto. Najpierw wybieramy sobie piosenkę w listy katalogowej. Później ustawiamy ją na naszym telefonie. W efekcie każdy dzwoniący do nas w czasie oczekiwania na odebranie przez nas telefonu będzie ją słyszał zamiast sygnału wybierania. Wybór piosenek jest tak duży, że na pewno znajdziemy pozycje, które przypadną nam do gustu. Możemy również zrobić ukłon w stronę naszych rozmówców i ustawić w naszym telefonie piosenki, które oni lubią.

Usługa jest bardzo praktyczna i przyjazna użytkownikowi. Pomimo jej wielu zalet i faktu, że niewątpliwie umila czas, nie każdemu odpowiada taka opcja. Słuchanie muzyki zamiast sygnału wybierania nie wszystkich rozmówców przekonuje. Problemem nie jest nawet fakt, że jest to nieciekawe. Po prostu, po pewnym czasie piosenka nam się nudzi i zaczyna sprawiać nieprzyjemność. Jako rozmówca czekający na odbiór połączenia przestajemy jej słuchać z zapałem i zaczyna nas denerwować. Krótko mówiąc, każda piosenka ma swój termin pozytywnego działania. Jeśli go przekroczy, to przestaje być przyjemna. To samo dotyczy usługi "Granie na czekanie".

W takiej sytuacji nie jesteśmy jednak skazani na słuchanie piosenki w nieskończoność. Dobrze jest poinformować naszego rozmówcę, że mógłby ją zmienić lub po prostu usunąć. Dla niego usunięcie piosenki nie będzie stanowić wielkiego problemu. W T-Mobile rozwiązano to tak, że może usunąć usługę na dwa sposoby. Pierwszy opiera się na zalogowaniu na stronie http://granie.t-mobile.pl/. Na miejscu wystarczyć wybrać opcję „dezaktywuj serwis” i już po kłopocie. Drugie rozwiązanie to dezaktywacja z pomocą wiadomości tekstowej. Wysyłamy SMS o treści „NIE” na jeden z dwóch bezpłatnych numerów: 80333 i 80444. Ten drugi jest skierowany tylko dla osób, które korzystają z usługi "Granie na czekanie" w T-Mobile bez żadnych limitów. Usługa zostanie wyłączone w trakcie 60 minut i problem będziemy mieć z głowy. Możemy do niej zawsze wrócić, kiedy znajdziemy nową, świeższą piosenkę.

Tomasz Słupczyński