Pożycz tanio na wakacje

2014-06-26 18:29:00

Niemal wszystkie banki przygotowują oferty kredytów promocyjnych na wakacje. W jakich bankach można najtaniej pożyczyć pieniądze na letni urlop?

Decydujących się na pożyczenie pieniędzy na wyjazdy wypoczynkowe jest coraz więcej. Gdzie w miarę tanio można pożyczyć pieniądze na wakacje? W sezonie wakacyjnym rzeczywiście jest więcej ofert kredytowych. W wielu przypadkach są to kredyty promocyjne, czyli tańsze niż zwykle. Każdy kredyt należy jednak dopasować do możliwości oraz potrzeb starającego się.

Comperia.pl radzi nie odkładać decyzji o kredycie na wakacje na ostatnią chwilę, gdyż czas szybkich kredytów tylko na dowód już dawno w bankach minął. Teraz banki, zanim udzielą kredytu, dokładnie prześwietlą finanse wnioskujących o niego klientów. Dokładnie sprawdzą zdolność kredytową oraz historię kredytową wnioskodawców. Należy jednak pamiętać, że w okresie wakacyjnym często zdarzają się promocyjne oferty i na pewno warto je przejrzeć.

Nie wszyscy potrzebują dużych kredytów, aby wyjechać na wakacje. Nie od razu trzeba wyjeżdżać na Wyspy Kanaryjskie czy do jakiegoś tropikalnego kraju, aby dobrze wypocząć. Wielu osobom wystarczy 2–3 tys. złotych, aby wybrać się nad polskie morze czy w góry. Wiele osób odkłada też wcześniej na letni wyjazd własne oszczędności i stara się pożyczyć niską kwotę, aby tylko uzupełnić zebrany wcześniej fundusz na wyjazd zagraniczny.

Są też inne rozwiązania na sfinansowanie wyjazdu urlopowego. Również biura podróży mają w swojej ofercie sprzedaż ratalną. Przed skorzystaniem z tej opcji trzeba wszystko dokładnie przeliczyć, może się bowiem okazać, że kredyt gotówkowy jest mimo wszystko tańszym rozwiązaniem. Niestety, kredyty gotówkowe są jednak drogie. Korzystnym rozwiązaniem mogą być kredyty odnawialne, dostępne dla wszystkich właścicieli tych kont bankowych, na które regularnie wpływa wynagrodzenia za pracę czy też środki z rent i emerytur.

Kolejnym rozwiązaniem mogą być karty kredytowe. Jest to jednak dość niebezpieczny sposób na pokrycie kosztów, ponieważ wszystko zależy od rozliczeń z bankiem. Jeżeli ktoś decyduje się na niski kredyt gotówkowy, niech sprawdzi, jakie banki w obecnie oferują najniższe koszty kredytów gotówkowych.

Comperia.pl opracowała ranking najlepszych ofert kredytów gotówkowych. Aktualnie decydujący się na sfinansowanie swojego wyjazdu pożyczkami bankowymi powinni sprawdzić oferty takich banków, jak ING Bank Śląski, BNP Paribas, Deutsche Bank czy też BZ WBK.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam